Andrzej Smolik w Teatrze 6. Piętro

andrzej smolik w teatrze 6W miniony czwartek (5 sierpnia) w Teatrze 6. Piętro w Pałacu Kultury i Nauki odbył się niezwykły koncert znakomitego polskiego twórcy muzyki Andrzeja Smolika.

Smolik wystąpił w rozbudowanym, 11-osobowym składem, a wśród nich na scenie pojawili się energetyczni wokaliści młodej sceny muzycznej: Mika Urbaniak, Kasia Kurzawska z zespołu Sofa oraz Sqbass.

Muzycy zagrali przekrojowy materiał ze wszystkich solowych albumów Smolika i zachwycili publiczność oryginalnymi wykonaniami na nowo zaaranżowanych utworów artysty.

Smolik jest niekwestionowaną gwiazdą wśród polskich producentów muzycznych. Muzyka, którą tworzy to połączenie subtelnej elektroniki z bardzo przestrzennymi, akustycznymi brzmieniami, żywą orkiestrą smyczkową i niezwykle zaaranżowanymi melodiami.

Obok Andrzeja Smolika n scenie Teatru 6. Piętro wystąpili:
Marcin Ułanowski – bębny
Krzysztof Pacan – bas
Robert Cichy – gitara
Daniel Bloom – instrumenty klawiszowe
Miłosz Pękala – wibrafon i instrumenty perkusyjne
Łukasz Korybalski – trąbka
Radek Nowicki – saxofon
Dariusz Plichta – puzon
Sqbass – wokal
Kasia Kurzawska – wokal
Mika Urbaniak – wokal
Wyższy Poziom Muzyki to nowa inicjatywa Teatru 6. piętro, przywracająca świetność warszawskiej scenie koncertowej w Pałacu Kultury i Nauki. Cykl spotkań z muzyką w Teatrze 6. piętro otworzył koncert krakowskiego zespołu KROKE, który znany jest słuchaczom na całym świecie oraz światowej sławy Polska wokalistka jazzowa Urszula Dudziak. Na scenie Teatru 6. Piętro wystąpią jeszcze: Kayah & Royal Quartet oraz Możdżer Bauer m.Bunio.s. z projektem Lutosfera. Głównym partnerem Projektu jest Mercedes – Benz.
Nowa inicjatywa Teatru jest propozycją dla wszystkich tych, którzy w odbiorze muzyki cenią sobie doskonałą akustykę i koncertowe brzmienie, a przy tym kameralną i nastrojową atmosferę pozwalającą w pełni docenić najwyższą jakość wykonania.
Artyści, którzy zaproszeni zostali do Projektu Wyższy Poziom Muzyki reprezentują różne światy muzyczne oraz estetyczne ale wspólną cechą każdego z nich jest to, że są niekwestionowanymi mistrzami w swoim gatunku i wciąż zaskakują eksperymentując z nowatorskimi projektami oraz brzmieniami.
Zależało nam na pozyskaniu takich osób, których wizerunek i praca korespondują z wartościami, jakie u artysty najwyżej cenimy i podziwiamy. Jesteśmy wdzięczni, że możemy gościć ich na deskach Teatru 6. Piętro. Chcemy aby to miejsce, poprzez podejmowane inicjatywy z różnych obszarów sztuki, nieustająco było platformą wymiany myśli i emocji, tętniło życiem i sprawiało radość naszym widzom a niekiedy głęboko wzruszało – powiedział dyrektor artystyczny Teatru 6. Piętro, Michał Żebrowski.

Na deskach Teatru 6. Piętro w ramach projektu Wyższy Poziom Muzyki wystąpią:
24.08.2010 – KAYAH & ROYAL QUARTET
26.08.2010 – MOŻDZER Bauer m.Bunio.s

 

Monday, 9 August 2010