Audrey Hepburn. Wojowniczka. Robert Matzen

Wspaniały portret Audrey Hepburn − najjaśniejszej z filmowych gwiazd; kobiety o wspaniałej urodzie, wielkim talencie i jeszcze większym sercu. Premiera książki już 9 marca 2022.

Audrey Hepburn. Wojowniczka
Audrey Hepburn. Wojowniczka. Robert Matzen.

Robert Matzen po raz kolejny, po „Audrey Hepburn. Tancerce ruchu oporu”, odsłania nieznane oblicza legendy kina i ikony mody. Tym razem autor skupia się ostatnim etapie życia aktorki, która poświęciła się działalności charytatywnej i niesieniu pomocy humanitarnej głodującym w najuboższych rejonach świata. O tej niezwykłej kobiecie już w marcu będzie można przeczytać w biografii „Audrey Hepburn. Wojowniczka”.

Audrey Hepburn. Wojowniczka

Audrey Hepburn, która jako nastolatka, w czasie II wojny światowej, omal nie umarła z głodu w okupowanej przez Niemców Holandii, została ikoną kina dzięki wspaniałym rolom w takich filmach jak „Zabawna buzia” czy „Śniadanie u Tiffany’ego”. Mając zaledwie 38 lat zdecydowała się przenieść do Szwajcarii i tam, z dala od Hollywoodzkiego blichtru, wychować dwóch synów, Seana Hepburn Ferrera i Lukę Dottiego. Dziesięć lat później została ambasadorką UNICEF-u, tej samej organizacji, która pomogła jej przetrwać wojnę. Pracowała niestrudzenie w jej szeregach aż do śmierci w 1993 roku.

Nieznana historia ikony kina

Audrey zawsze chciała być kimś więcej, niż tylko uśmiechniętą, ładną buzią. Pragnęła z całego serca nieść realną pomoc potrzebującym na całym świecie. UNICEF spodziewał się, że sławna Audrey Hepburn będzie pojawiała się na uroczystych galach, olśniewając potencjalnych sponsorów urodą i strojami, tymczasem aktorka okazała się jednym z najtwardszych żołnierzy tej organizacji, gotowym walczyć do upadłego o wsparcie dla swoich podopiecznych. Podróżowała w najniebezpieczniejsze zakątki globu, docierała w miejsca działań wojennych i klęsk żywiołowych. Doświadczyła „piekła na ziemi” w Somalii, dotkniętej największa katastrofą humanitarną w dziejach ludzkości. W „Audrey Hepburn. Wojowniczce” Robert Matzen przybliża czytelnikom ostatnie, najbardziej aktywne lata życia tej wielkiej aktorki i wspaniałej kobiety.