Pokazy filmowe w ramach Festiwalu Równości
11 czerwca ( poniedziałek), od godz. 18.00
Kino Muranów włącza się w cykl wydarzeń Festiwalu Równości i zaprasza na pokazy trzech filmów: „Thelma”, „120 uderzeń serca”, „Fantastyczna kobieta”
„Thelma” Joachima Triera to intrygująca i nieoczywista opowieść o nadprzyrodzonych mocach i najgłębiej ukrytych pragnieniach. „120 uderzeń serca” Robina Campillo, zdobywca Grand Prix MFF w Cannes 2017, laureat Nagrody Cezara. Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90. „Fantastyczna kobieta” Sebastiána Lelio, laureat Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz oraz Teddy Award dla najlepszego filmu o tematyce LGBTQ.
„Tamte dni, tamte noce”
13 czerwca ( środa), godz. 20.00
British Councill i Ambasada Brytyjska zapraszają na projekcję filmu Tamte dni, tamte noce, opartego na książce André Acimana o tym samym tytule. Film wyreżyserował Luca Guadagnino na podstawie scenariusza autorstwa Jamesa Ivory’ego („Powrót do Howards End”, „Pokój z widokiem”, „Jefferson w Paryżu”).
Akcja toczy się w północnych Włoszech w 1983 roku, a fabuła koncentruje się na losach siedemnastolatka Elio Perlmana (Timothée Chalamet) i o kilka lat starszego Olivera (Armie Hammer). Film otrzymał Oscara oraz Nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA) w kategorii „Najlepszy scenariusz adaptowany”.
FILMS for FOOD: Filmy o winie
W weekend 22-24 czerwca Warszawa będzie stolicą wina! Z okazji pierwszej edycji festiwalu polskich win Białe Czerwone oraz Letniego Kiermaszu Winicjatywy nad Wisłą, w cyklu FILMS for FOOD, pokażemy dwa filmy o winie. Seanse wzbogacą spotkania z ekspertami tematu: producentami wina, sommelierami i dziennikarzami piszącymi o winie.
„Somm” reż. Jason Wise
22 czerwca (piątek) godz. 19:00
Historia czwórki przyjaciół, którzy podchodzą do egzaminu, mającego doprowadzić ich na wyżyny sommelierstwa. Master Sommelier Exam to prestiżowy egzamin dla sommelierów, który w jego 50-letniej historii zdało zaledwie 200 osób. Samej procedurze nigdy nie towarzyszyły kamery. Aż do teraz!
„Natura, kobiety i wino” reż. Giulia Graglia
23 czerwca (sobota) godz. 19:00
Portrety czterech fascynujących kobiet, które łączy pasja do tworzenia naturalnego wina. Dora Forsoni, Nicoletta Bocca, Elisabetta Foradori i Arianna Occhipinti przebojem wdarły się do świata producentów wina, biznesu zdominowanego przez mężczyzn.
Coachingowy Cykl Filmowy „Made in Italy”
27 czerwca ( środa) godz. 20.00
Kolejna odsłona cyklu, a w nim „Made in Italy” – film na podstawie scenariusza i z muzyką Luciano Ligabue opowiada o Riko, zwykłym, uczciwym obywatelu, który stara się pokonać problemy w pracy i życiu prywatnym. Codzienność przytłacza, ale bohater filmu robi wszystko, żeby stać się panem własnego losu. W rolę żony Riko wcieliła się Kasia Smutniak. Film i dyskusja o filmie stworzą okazję do głębszej refleksji na temat własnych wartości i motywacji, a dzięki zaproponowanym ćwiczeniom coachingowym, widz będzie miał możliwość odkrycia czegoś ciekawego na swój temat.
„Anarchista z przypadku”
29 czerwca ( piątek) godz. 20.30
W ramach II Anarchistycznego Festiwalu Filmowego zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego w reżyserii Johna Archera i Clary Glynn „Anarchista z przypadku” (Accidental Anarchist) Carne Ross był rządowym człowiekiem sukcesu: zawodowym dyplomatą, który wierzył w zachodnią demokrację. Jednak pracując wewnątrz tego systemu, ujrzał jego porażki, oszustwa i ukryte zamiary. Na własnej skórze przekonał się, jak deprawuje władza. Po wojnie w Iraku stracił wszelkie złudzenia; porzucił pracę i rozpoczął poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, które zadaje sobie dziś tak wiele osób: czy nie ma innej, lepszej drogi? Film jest zapisem jego podróży po świecie w poszukiwaniu rozwiązania