Klasyki streetwearu na 50 rocznicę hip-hopu

Zaprezentowane modele to połączenie ikonicznego stylu z nowoczesnym designem, celebrującego długotrwały wpływ hip-hopu na kulturę i modę.

Klasyki na 50 rocznicę hip-hopu
Klasyki na 50 rocznicę hip-hopu

Najnowszy drop kultowego modelu PUMA Suede jest synonimem podróży w czasie, związanej z ewolucją hip-hopu w ostatnich pięciu dekadach.

PUMA Suede Collector’s Edition

Na pierwszy rzut sportowa marka przedstawia model Suede Collector’s Edition. W wolnym tłumaczeniu jest kolekcjonerską edycją wywodzącą się z klasycznych kurtek varsity uwielbianych przez hip-hopowców z lat 70. Zainspirowana przez OG jest stworzona dla wszystkiego co związane jest ze światem hip-hopu – w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Klasyki na 50 rocznicę hip-hopu
PUMA Suede Collector’s Edition

Wysokiej jakości zamszowa cholewka, podkreślona wyrazistymi kolorami, ale także i kontrastowymi detalami. Białe lamówki podkreślają kultowy pasek PUMA Formstrip, który ma odrywany czarny materiał, odsłaniając biały spód. Subtelne srebrne ćwieki pojawiają się na cholewce i pięcie buta. Specjalne akcenty pojawiają się w postaci woskowanych sznurówek i znaczka ,,48” oznaczającego rok założenia firmy PUMA w 1948 roku.

Powrót do lat 80.

Druga odsłona limitowanej kolekcji to model Suede Fat Lace. Purystyczny wyraz historii sylwetki, przypominający wrażenie, jakie Suede wywarły na stylu hip-hopowym w latach 80- tych. Buty wyposażone są w grube sznurowadła i złote koronkowe zawieszki. Zaprojektowane do noszenia przez hip-hopową rodzinę królewską.

Klasyki na 50 rocznicę hip-hopu

Za sprawą wprowadzenia najnowszych modeli Suede, PUMA jako marka z głębokimi korzeniami w kulturze ulicy. Z dumą może uczcić tę wyjątkową rocznicę, która stanowi połączenie pomiędzy przeszłością a teraźniejszością.