Bezdomny ptak – Gloria Whelan

Poruszająca historia o miłości i dorastaniu, która przeniesie was w egzotyczny świat kultury dalekich Indii. Wznowienie z okazji dziesięciolecia Wydawnictwa Dwie Siostry.

bezdomny_ptak_II
Trzynastoletnia Koli, jak wiele nastolatek w Indiach, zostaje wydana za mąż. Zgodnie z tradycją, przyszłego męża znajdują jej rodzice. Nie wiedzą jednak, że chłopiec, którego wybrali, jest nieuleczalnie chory. Wkrótce Koli włoży białe szaty wdowy, a jej życie całkowicie się odmieni…

Powieść została nagrodzona National Book Award – jedną z najbardziej prestiżowych nagród literackich w Stanach Zjednoczonych.

Historia promieniująca nadzieją.
z werdyktu National Book Award

O autorce

Gloria Whelan (ur. 1923) – amerykańska poetka, autorka opowiadań i powieściopisarka. Znana przede wszystkim z książek dla dzieci i młodzieży. Laureatka wielu nagród, w tym – National Book Award, najbardziej prestiżowej amerykańskiej nagrody literackiej za „Bezdomnego ptaka”.

Recenzje czytelników

Książka tchnie nadzieją i wzrusza wszystkich czytelników, bez względu na wiek.
Beata Kęczkowska
warszawa.wyborcza.pl

Jakże świeże i porywające jest to pisarstwo! Z jaką lekkością i naturalnością udaje się autorce odtworzyć złożone, indyjskie realia i wpisać w nie historię swej bohaterki. (…) Książka wciąga od pierwszych zdań i angażuje czytelnika w tę szczególną, intensywną relację, w wyniku której świat zewnętrzny blednie i staje się fikcją, a tekst przejmuje rolę rzeczywistości. Po tym można poznać pisarskie mistrzostwo Glorii Whelan.
Rafał Witek
Qlturka.pl

Niesamowita książka, trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Przeczytana, a właściwie pochłonięta niemal jednym tchem, między wschodem a zachodem słońca. (…) Bardzo dobra powieść i jednocześnie niesamowita lekcja życia, okazja do zastanowienia się nad istotną rolą przywiązania i rodzinnego ciepła w naszym życiu.
Ola Nowosadko
lubimyczytac.pl

Dodatkowe informacje o książce

Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
Przedział wiekowy: 10+
ISBN: 978-83-64347-60-3
Format: 150 x 200 mm
Oprawa: twarda
Objętość: 172 strony
Termin wydania: 18 maja 2016
Cena: 29,90 zł (w tym 5% VAT)