Blaty kompozytowe w łazience – dlaczego warto je rozważyć?

Łazienka to pomieszczenie wymagające od urządzającego szczególnej uwagi podczas wyboru wyposażenia. Dlaczego blaty kompozytowe to dobry wybór?

Blaty kompozytowe w łazience – dlaczego warto je rozważyć?

Łazienkowe blaty kompozytowe to rozwiązanie idealne do łazienek nowoczesnych, w których królują naturalne akcenty, a także do tych w stylu retro.
Remont łazienki potrafi przysporzyć mieszkańcom wiele problemów. Trwające się prace utrudniają nie tylko korzystanie z łazienki, ale także z całego mieszkania. Dlatego też decydując się na ten krok pragniemy, aby wszystkie elementy wyposażenia przetrwały próbę czasu. W przypadku blatów zatem, warto postawić na materiał łatwy do utrzymania w czystości, trwały i odporny na działanie wilgoci. Kompozyt świetnie sprawdzi się w tej roli!

Odporne nie tylko na wilgoć

Kompozyt to materiał, który jest mieszanką minerałów i żywic epoksydowo-akrylowych. Jest niezwykle wytrzymały i trwały. Świetnie sprawdzi się w łazience, ponieważ nie pochłania wody, a przy tym nie odkształca się i zachowuje swoją niezmienioną formę przez lata. Co więcej, jest to materiał niezwykle plastyczny, który można dowolnie kształtować, bez widocznych łączeń. Jest też odporny na wysoką i zmienną temperaturę. Nasza kolekcja blatów z naturalnego kamienia akrylowego spełnia najwyższe standardy jakości i normy ekologiczne – radzi ekspert marki Defra, producenta mebli łazienkowych.

Wystarczy wilgotna ściereczka

Zaletą blatów kompozytowych jest ich nieporowata i jednorodna struktura. Sprawia ona, że zyskują one właściwości antybakteryjne, zapobiegając namnażaniu się bakterii i zarazków. Do ich czyszczenia wystarczy miękka ściereczka i łagodne środki czystości, a nierzadko sama woda. Przez swoją odporność na wilgoć, blaty te nie chłoną płynów. Dlatego powstające na ich powierzchni plamy są niezwykle łatwe do usunięcia. Z reguły nie ma więc konieczności stosowania silnych detergentów w celu usunięcia zanieczyszczenia. W przypadku jednak, gdy np. na powierzchnię blatu wyleje się np. lakier do paznokci, wystarczy usunąć go bezacetonowym zmywaczem.

Łazienkowe blaty kompozytowe – struktura kamienia

Blaty kompozytowe Defra Minerals w dotyku przypominają kamień. Sam ich wygląd również przywodzi na myśl surowy charakter skał i minerałów. W naszej ofercie dostępne są 2 odcienie – jasny Chiara Blanco i ciemny Etna Black. Świetnie wpiszą się zarówno we wnętrza bardzo nowoczesne, jak i klasyczne. Dzięki ich wyjątkowej estetyce, doskonałym parametrom technicznym i łatwej konserwacji, łazienka stanie się funkcjonalna i wygodna – radzi ekspert marki Defra.

Łazienkowe blaty kompozytowe
Blaty kompozytowe w łazience – dlaczego warto je rozważyć?

Łazienkowe blaty kompozytowe

Łazienkowe blaty kompozytowe
Blaty kompozytowe w łazience – dlaczego warto je rozważyć?