Bliskość w czasach nowych technologii

Nowoczesne technologie bardzo ułatwiają nam życie, jednak mogą stać się również pułapką. Coraz więcej młodych ludzi ma problemy z nawiązywaniem bliskich, intymnych relacji. Świat osobistych doznań przenoszą do strefy wirtualnej i zapominają o tym, co autentyczne.

Bliskość w czasach nowych technologii

Dzięki internetowi i telefonom komórkowym, świat zdaje się być w zasięgu ręki. Jednak to właśnie przez tę miliardową siatkę impulsów – kontaktów, wiadomości, a co za tym idzie największych jak dotąd możliwości, zdajemy się zapominać o najbliższych i coraz mniejszą uwagę zwracać na otoczenie. Powstaje pytanie: gdzie podziała się bliskość, która łączyła ludzi przed nadejściem ery cyfrowej?

Z Internetu korzysta blisko ponad połowa ludności świata. Życie towarzyskie nie zniknęło, jednak przybiera zupełnie inną formę – cyfrową. Ludzie szukają możliwości kontaktu z innymi drogą internetową. Poznają nowych przyjaciół, szukają miłości, czy dzięki przeznaczonym do tego specjalnym aplikacjom tylko okazyjnego seksu. Dlaczego jednak
mając tak wiele możliwości interakcji większość znajomości pozostaje jedynie w sferze cyfrowej, a spotkania w realu, z tak bliskimi w sieci osobami stają się niezręczne czy trudne? Doskonałym przykładem może być liczba stosunków seksualnych młodych
ludzi, która jest niższa niż wcześniejszych pokoleń. Nowa forma komunikacji bez wątpienia zwiększa perspektywy kontaktu i możliwość nawiązania większej ilości relacji, jednak tym samym bezpośrednio zmienia sposób funkcjonowania w normalnym życiu.

foto Pixabay

Zadaniem nowych technologii zawsze było budowanie sieci kontaktów – relacji między ludźmi. Jednak co z bliskością i intymnością życia codziennego? SKYN® chce to zmienić i pod hasłem „Ocalmy intymność” zbliżyć technologię do świata realnego. SKYNFEEL™ łączy najnowocześniejszą technologię z rzeczywistymi uczuciami – namiętnościami, pragnieniami, bliskością. Jest to nowatorski materiał nielateksowy, który został wykorzystany we wszystkich prezerwatywach marki. Jest tak delikatny i wygodny, że niemal niewyczuwalny i zapewnia tym samym niezwykle naturalne, zmysłowe doznania.

Dlaczego jest to tak wielką zaletą? Po pierwsze, te prezerwatywy zapewniają o wiele bardziej naturalne doznania niż prezerwatywy lateksowe, co oznacza że uprawianie seksu w prezerwatywie SKYN® jest o wiele wygodniejsze i naprawdę pozwala poczuć wszystko. Ponadto osoby uczulone lub z nadwrażliwością na lateks mogą używać tych prezerwatyw bez ryzyka, że wystąpią u nich skórne odczyny alergiczne, takie jak uczulenie na lateks czy
ogólne podrażnienie skóry. Rezygnacja z technologii nie jest więc rozwiązaniem, aby powrócić do utraconej na rzecz wirtualnego życia intymności. Ważne jest to, aby podejmować odpowiednie wybory i zdecydować, która technologia powinna dominować w realnym świecie uczuć i fizycznej bliskości.