Cellulit- masaż wspomagający leczenie

Zabiegi uciskania skóry, masaż wspomagający leczenie cellulitu. Efektem masażu jest skóra napięta, bardziej jędrna. Masaż wspomagający leczenie cellulitu ma na celu usuwanie złogów toksyn, pobudzając właściwe funkcjonowanie skóry.

msaz wspomagajacy cellulit
Cellulit- masaż wspomagający leczenie. Alin Nan

W gabinetach masaże wykonywane są zwykle seryjnie po 5, 10 zabiegów, natomiast w domowych warunkach należy wykonywać zabiegi trwające ok. 20-30 minut.

Efekt jest taki, że skóra staje się napięta, bardziej jędrna, zaś efekty przy odpowiednim zachowaniu diety i ćwiczeń, utrzymują się przez długi czas.

1 krok

Masaż należy wykonywać po kąpieli lub po prysznicu o naprzemiennej temperaturze wody. Ważne jest, aby pobudzić krążenie krwi. Na rękę nakładamy rękawicę odpowiednio do tego wykonaną lub szorstką myjkę z trawy morskiej. Masaż rozpoczynamy od kostki przesuwając się w kierunku pachwin. Ruchy powinny być koliste i spokojne.

cellulit12 krok

Przyjmijmy pozycję siedzącą z lekko uniesionymi nogami do góry. Ruchem pociągłym rozpoczynamy masaż od kostki do ud i pachwin. Wspomagająco proponujemy zastosować preparaty antycellulitowe lub nawilżające (olejki, mleczka, oliwki)

Uwaga!

Jeśli masz skórę skłonną do naczyń unikaj preparatów rozgrzewających oraz zawierających ksantyny, np. kofeinę lub teofilinę. Ich działanie polega na rozkurczaniu naczyń wywołujących osłabienie ściany.

cellulit23 krok

Kolejna propozycja to delikatne uciskanie miejsc szczególnie objętych cellulitem czyli partii ud i pośladków. Układ rąk tworzy zaciśniętą dłoń w pięść. Ćwiczenie te powtarzamy kilkakrotnie.

cellulit3

 

4 krok

Chwytamy fałd skórny obiema dłońmi i uciskamy palcami. Uciskamy rytmicznie, ale delikatnie tak, aby nie doprowadzić do efektu pieczenia skóry.

cellulit45 krok

Zabiegi uciskania skóry są niezwykle efektywne, dlatego należy stosować je często. Kolejny przykład uciskania skóry polega na uchwyceniu fałdu skórnego obiema dłońmi i przesuwaniu jej w przeciwnych biegunach tworząc tzw. „ruchomy wał”

cellulit5

6 krok

W końcowym etapie ćwiczeń należy wmasować preparaty antycellulitowe delikatnymi spokojnymi ruchami. Rozpoczynamy od kostki, kierując się do ud i pośladków.
Cały zabieg jest dość wyczerpujący, dlatego bezpośrednio po nim należy przyjąć postawę relaksującą. Usiąść wygodnie z uniesionymi lekko do góry nogami na czas 10-20 minut i zrelaksować ciało i umysł.

MR

Wpis znaleziono dzięki:

- Objawy cellulitu

- Przyczyny cellulitu

- Cellulit