Chorwacja – miasta najbardziej tętniące życiem

To od niej zaczęła się moda na Bałkany, które tak chętnie odwiedzają w ostatnich latach polscy turyści. Wspaniała Chorwacja to kraina modnych kurortów i wspaniałych miast, w których radosna atmosfera panuje każdego dnia. W których z nich warto zatrzymać się na dłużej? Gdzie zawsze można liczyć na doskonałą zabawę?

Dubrownik: stolica Dalmacji
Dalmacja to idealny region dla tych, którzy zamierzają spędzić wczasy w Chorwacji. Najważniejszym miastem jest tu Dubrownik, znany ze wspaniałej starówki otoczonej potężnymi murami obronnymi. W tym tętniącym życiem mieście można miło spędzić czas o każdej porze roku. Piękne pałace i wiekowe świątynie nie są jedynymi atrakcjami czekającymi tu na turystów. Szeroka gama imprez kulturalnych sprawia, że w stolicy Dalmacji można się również doskonale zabawić. To właśnie tu organizowane jest Letni Festiwal, będący jedną z największych imprez tego typu w całej Europie. W jego trakcie Dubrownik staje się stolicą folkloru, muzyki i tańca, a wspaniałych rozrywek nie zabraknie tu dla nikogo.

Biograd na Moru: kraina wina i wybornej kuchni
Biograd na Moru to kolejne miasto leżące nad Adriatykiem, które nigdy nie zasypia. Kusi wspaniałymi restauracjami i winiarniami, a na jego plażach można spędzić wymarzone wakacje w Chorwacji. Liczne imprezy oraz szeroka oferta miejscowych lokali rozrywkowych nie są jedynymi walorami tego miasta. Kusi ono i piękną zabudową o historycznym charakterze, i bliskością tak znanego miejsca, jakim jest Park Narodowy Rzeki Krka.

Zadar: stolica dobrej zabawy
To kolejne miasto leżące na terenie Dalmacji, w którym życie toczy się na okrągło. Nic dziwnego. Malowniczy Zadar jest nie tylko ważnym ośrodkiem turystycznym, ale i kulturalnym. Jako miejscowość wypoczynkowa ma Zadar ponad stuletnie doświadczenie. Nic dziwnego, że na jego terenie turyści nudzić się nie mogą. Oprócz licznych imprez i ważnych wydarzeń kulturalnych w tym mieście czaka na nich wspaniała zabudowa i bezcenne zabytki. Pozostałości rzymskich budowli oraz romańskie świątynie można tu ujrzeć niemal na każdym kroku, a w tak wyjątkowej scenerii każdy turysta może miło spędzić czas.
Podróżowanie po Chorwacji i odkrywanie jej najpiękniejszych zakątków stało się w ostatnich latach wyjątkowo proste. Coraz lepsze warunki turystyczne sprawiają, że apartamenty w Chorwacji można wynająć bez problemów. Na dokonanie szybkiej rezerwacji wybranej kwatery pozwala m.in. portal edom.pl, dzięki któremu można znaleźć wakacyjne lokum w najbardziej atrakcyjnych miastach tego kraju i cieszyć się ich wyjątkową atmosferą. Ile za taki wakacyjny luksus trzeba zapłacić? Korzystając z tej strony za tygodniowy pobyt w apartamencie w Dubrowniku cała rodzina może zapłacić około 1500 złotych. To niewielka cena za wynajem apartamentu z pełnym wyposażeniem i ogromną przestrzenią. Dom dla grupy około 10 osób można znaleźć już za 6-7 tysięcy tygodniowo, zyskując dostęp do „własnej” kuchni, pralni, a często i sauny.