Daria Widawska, Magdalena Kumorek i Ania Maruszeczko zapraszają na ECCO Walkathon 2013!

14 września na warszawskiej Agrykoli odbędzie się największy charytatywny spacer świata – ECCO Walkathon. Poparcie dla akcji wyraziło już pond 438 500 osób, które na trzech kontynentach, pokonały do tej pory dystans równy prawie 86 okrążeniom ziemi!

Każdy z nas może dołączyć do grona tysięcy uczestników tego niezwykłego spaceru i wesprzeć działalność m.in. Fundacji TVN „nie jesteś sam”, która pieniądze „wychodzone” podczas tegorocznego ECCO Walkathonu przeznaczy na pomoc dzieciom chorym na mukowiscydozę. Pomóżmy tym, dla których każdy krok to codzienne wyzwanie! Ambasadorkami Fundacji TVN „nie jesteś sam” podczas ECCO Walkathonu 2013 zostały m.in. Daria Widawska, Magdalena Kumorek i Anna Maruszeczko.

Fundacja TVN „nie jesteś sam” już trzeci raz pieniądze zebrane podczas ECCO Walkathonu przeznaczy na dzieci chore na mukowiscydozę. Organizm chorego na „MUKO” wytwarza gęsty śluz, który utrudnia prawidłowe funkcjonowanie najważniejszych organów wewnętrznych: płuc, serca, wątroby oraz trzustki. Do tej pory nie odkryto leku, dzięki któremu chorzy na mukowiscydozę mogliby dożyć później starości. Szansą na przedłużenie życia i pełen oddech są dla chorych na „MUKO” transplantacje płuc. Dzięki współczesnej medycynie część pacjentów osiąga dziś wiek 40-50 lat, ale są i tacy, którzy odchodzą w wieku 5 lat. Finansowanie drogich leków, diet i rehabilitacji znacznie poprawia jakość i długość życia chorych dzieci. Zróbmy wszystko, by mogły dłużej żyć.

Daria Widawska
Jest coś, co robimy bez przerwy, każdego dnia – chodzimy. Idźmy wiec i pomagajmy innym! Wybierzmy się na spacer z rodziną lub znajomymi a przy okazji zróbmy coś dobrego. W tym roku zbieramy pieniądze na dzieci dotknięte nieuleczalną chorobą – mukowiscydozą. Możemy im pomóc w poprawie jakości życia w tak prosty sposób. Zapraszam na ECCO Walkathon!

Magdalena Kumorek
Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka” (Bruno Ferrero). Obejmijmy zatem troską i uwagą chorych na mukowiscydozę. Bez naszego wsparcia nie pofruną daleko. Spotkajmy się 14 września na ECCO Walkathonie.

Anna Maruszeczko
Jak to dobrze móc pójść sobie na spacer. Beztrosko, ramię w ramię, krok w krok z najbliższymi. Tym lepiej, że na horyzoncie widnieje dobry cel. Zachęcam, by tym razem pomaszerować z myślą o dzieciach chorych na mukowiscydozę, którym choroba zabiera siły. Nasz spacer doda im mocy!

* * *
ECCO Walkathon – to największy charytatywny spacer świata, w Polsce to również największy event familijny organizowany przez firmę ECCO – duńskiego producenta obuwia dla dorosłych i dzieci. Najbliższy ECCO Walkathon odbędzie się 14 września (sobota), na warszawskiej Agrykoli. Mechanizm akcji jest prosty: wspólnie spacerujemy po wytyczonych trasach, a za każdy przebyty przez nas kilometr ECCO przekaże 4 zł na rzecz wybranej przez nas organizacji charytatywnej.
Bilety normalne i dziecięce już wkrótce do nabycia w sklepach ECCO na terenie całej Polski w cenie 27 zł. Bilet w dniu wydarzenia jest wymieniany na pakiet startowy. W skład pakietu wchodzą: nowy, wyjątkowy i funkcjonalny plecak ECCO, woda, jabłko, przewodnik po trasach oraz identyfikator, na którym dokonujemy wyboru fundacji, na rzecz której chcemy, aby ECCO przekazało „wychodzone” przez nas pieniądze.

W pakiecie dziecięcym (do 12 roku życia) wyjątkowe niespodzianki. W tym roku: nowa koszulka ECCO Walkathon oraz mini zestawy klocków LEGO w zależności od wieku małego spacerowicza. Oprócz projektu mukowiscydozy Fundacji TVN „nie jesteś sam” możemy wesprzeć również: Fundację Radia ZET, z którą wspólnie zbieramy fundusze na zakup sprzętu ratującego życie wcześniaków ze Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie, a z „wychodzonych” dziecięcych kilometrów warszawski Ogród Zoologiczny, zbuduje zimowy domek dla pingwinów przylądkowych z południowej Afryki.