Ciało Salvadora Dalego zostało już ekshumowane!

Cała sprawa trwa już ponad dwa lata. Wszystko zaczęło się od pozwu zbadania DNA, z którym wystąpiła tarocistka z Gerony. Jak się okazuje jest córką pracującej w domu Dalego, pani do pomocy domowej.

Ciało Salvadora Dalego zostało już ekshumowane!

W 2015 roku ta kobieta, twierdząc, że jest córką Salvadora Dalego wniosła pozew do madryckiego sądu, w założeniu którego domagała się ekshumacji zwłok, by potwierdzić rzekome ojcostwo malarza wobec niej. Jeśli faktycznie ma rację, to stałaby się spadkobierczynią dużej części majątku, bo aż około 300 milionów euro.

W Hiszpani wszyscy wiedzą kim jest kobieta. 61-letnia kobieta, Pilar Abel to córka pomocy domowej, która pracowała u Dalego. Ciągle powtarzała córce, że to właśnie słynny malarz jest jej ojcem.

To już druga próba Pilar Abel. Dziesięć lat temu przeprowadzone były badania. Wtedy procedura była mniej inwazyjna. Nie odkopywano zwłok, a jedynie pobrano szczątki włosów i skóry z maski Dalego. Wyniki były niejednoznaczne, dlatego kobieta się nie poddaje.

Kiedy otwierano trumnę, jednym ze świadków całego zajścia był Narcis Bardale, który 30 lat temu zabalsamował ciało malarza. Ekscytujące było to, co powiedział katalońskiej stacji radiowej RAC1: Twarz była zakryta jedwabną chustą. Kiedy ją podnieśliśmy, zobaczyliśmy jego wąsy. Przez tyle lat pozostały one w nienaruszonym stanie!

Czekamy z niecierpliwością na wyniki ekshumacji. Jak myślicie, czy Pilar Abel zostanie milionerką?