Co nowego w Viva-Derm w 2017 roku?

W jednym z najstarszych warszawskich centrów dermatologii estetycznej Viva-Derm, które kreuje i wprowadza na polski rynek zabiegi, metody oraz techniki gwarantujące bezpieczeństwo, efekt i zadowolenie pacjentów odbyła się konferencja prezentująca nowości, które klinika wdroży w 2017 roku.

viva derm
Co nowego w Viva-Derm w 2017 roku?

Spotkanie z dziennikarzami poprowadziła doktor Barbara Walkiewicz-Cyrańska, właścicielka centrum, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i wiceprezes Europejskiego Stowarzyszenia Dermatologii Estetycznej i Kosmetologii. Gościem specjalnym był urolog – doktor Przemysław Zimnoch.

Piękno. Czy jesteśmy samowystarczalni?

Niewątpliwym hitem 2017 roku będzie zabieg regeneracyjny przy użyciu skoncentrowanych czynników wzrostu i komórek macierzystych CD34+ z wykorzystaniem produktu CGF LIQUID firmy Medif. Różnica CGF LIQUID w porównaniu z innymi terapiami osoczem bogatopłytkowym polega na tym, że w tym przypadku uzyskujemy nie tylko koncentrat osocza w postaci roztworu (czynniki wzrostu CGF) wykorzystywany do mezoterapii ( szczególnie na okolicę powieki dolnej, górnej wargi i owalu twarzy), ale również skoncentrowane czynniki wzrostu CGF plus komórki macierzyste CD34+ (specjalna technika podgrzewania i mieszania). Dzięki żelowej konsystencji możemy podać je jako wypełniacz służacy do korekty ust, dłoni, szyi oraz dekoltu. To absolutna innowacja – podkreśla doktor Barbara Walkiewicz-Cyrańska – jestem przekonana, że będzie to hit najbliższych lat.

viva derm2
Co nowego w Viva-Derm w 2017 roku?

Czy rozmiar ma znaczenie? Zastosowanie kwasu hialuronowego w powiększaniu penisów u mężczyzn.

Według badań przeprowadzonych prze firmę Vivacy we Francji wynika, że blisko 40% mężczyzn jest niezadowolonych z wyglądu swojego penisa. To tzw. „zjawisko szatni”, gdzie porównywanie penisów jest powszechne. Rozwiązaniem może być zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, który daje efekt powiększenia objętości penisa. Przeprowadzany jest on w warunkach gabinetowych, z kontrolą po 30 dniach od zabiegu – mówi doktor Przemysław Zimnoch. Efekt utrzymuje się przez około 16 miesięcy.

Kosmetyki Elizabeth Arden PRO – kosmetyka czy medycyna?

Doktor Barbara Walkiewicz-Cyrańska zauważyła, że zabiegi dermatologii estetycznej często wiążą się z niedyspozycją estetyczną – możliwością zasinienia, obrzęku, rumienia, złuszczenia naskórka, itp. Pacjentki oprócz skuteczności, oczekują, aby zabiegi były przyjemne i relaksujące. Produkty Elizabeth Arden PRO doskonale odpowiadają na tę potrzebę. Trwają od 20 minut do godziny i najczęściej są to peelingi mechaniczne oraz maski będącej mieszaniną rozmaitych kwasów oraz masażu. Efekt nawilżenia i napięcia skóry jest zatem odczuwalny i widoczny bezpośrednio po zabiegu.

Suplementy diety w terapiach anti-aging – rzeczywista potrzeba czy chwyt reklamowy?
Starzenie organizmu związane jest ze zmniejszającą się przyswajalnością mikroskładników i często z niewłaściwą dietą. Uczestnicy konferencji dyskutowali o tym, czy warto oraz w jaki sposób uzupełniać te niedobory. Niestety, większość suplementów diety nie ma przeprowadzonych badań klinicznych, ponieważ są drogie, nieobowiązkowe i mają mało widoczny rezultat. Produkty Carocelle posiadają skuteczność działania potwierdzoną badaniami. Są to preparaty z luteiną, z likopenem oraz z resveratrolem.

Wszystkie zabiegi są już dostępne w Klinice Viva-Derm przy ul. Puławskiej 403 w Warszawie