Co zrobić, kiedy powieka traci jędrność?

„Dolina łez” i wiotczejąca górna powieka, to wyraźny znak, że powoli dopada nas ząb czasu. Czy można to „naprawić”, a jeszcze lepiej, powstrzymać..?

oopadajaca powieka

O ile odmłodzenie obszaru pod okiem wydaje się całkiem proste – wypełnienia się go bezpiecznym kwasem hialuronowym, co przynosi natychmiastowe efekty – o tyle powieka zachodząca na samo oko jest dla lekarzy nadal trudnym wyzwaniem terapeutycznym.
Niestety „trenowanie” górnej powieki przed lustrem, w trosce o jej jędrny, młody wygląd, mija się z celem. Niektórzy stosują botox w okolicy czoła, które unosząc się automatycznie nieco „otwiera” oko, ale to tylko pośrednie rozwiązanie. Inni czekają aż defekt zacznie być bardzo widoczny i decydują się na operacyjne wycięcie nadmiaru skóry. Ale, uwaga, nie każdy kwalifikuje się do takiej operacji! Są osoby, których typ urody z lekko opadającą naturalnie powieką wyklucza zabieg chirurgiczny, bo mógłby zaowocować przerysowanym, nieco „komiksowym” wyglądem – nie o taki efekt przecież nam chodzi.

Nieinwazyjny lifting powiek

Najlepiej jest zdiagnozować problem we wczesnym stadium i zadziałać nieinwazyjnie. Jedynym nieinwazyjnym zabiegiem, który bezpośrednio można stosować na delikatną górną powiekę jest thermolifting.

Zdaniem lekarza medycyny estetycznej Romana Prończuka thermolifting (Thermage® CPT) jest obecnie jedynym zabiegiem, który bez przekroczenia bariery skórno-naskórkowej, przy
minimalnym ryzyku powikłań, daje tak satysfakcjonujące efekty liftingujące w przypadku
opadającej górnej powieki; w dodatku wystarczy zrobić go raz na kilka lat, żeby zredukować problem i przeciwdziałać jego pogłębianiu się.

Jak działa thermolifting?

– Emitowana przez specjalną końcówkę energia fal radiowych o wysokich częstotliwościach
wnika w skórę i tkankę podskórną na różną głębokość, wiążąc istniejące włókna kolagenowe i pobudzając produkcję nowych – wyjaśnia lekarz i zapewnia przy tym, że efekty utrzymują się długo, nawet kilka lat. Dr Prończuk podkreśla, że na pierwszy zabieg najlepiej zdecydować się, kiedy problem jest niewielki i widać dopiero pewną tendencję do jego tworzenia się. Niestety, sam zabieg trochę boli, ponieważ skórę rozgrzewa się nawet do 48 st. (stąd też w nazwie: ‘thermo’).

Jakie są efekty thermoliftingu?

  • Redukcja nadmiaru skóry powiek
  • Przywrócenie jędrności
  • Poprawa gęstości skóry
  • Likwidacja drobnych zmarszczekOko ładnie „otwiera się” i całą twarz wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą. Zabieg można wykonać nie tylko na górną powiekę, ale na całą okolicę oka, a także na twarz i szyję (ujędrnia owal). Daje świetne efekty wszędzie tam, gdzie skóra jest cienka, sprawdzi się na dekolcie i grzbietach dłoni.Thermage® CPT można łączyć z innymi zabiegami, m.in. z mezoterapią, karboksyterapią i zabiegiem ICOONE na okolicę oczu.

    Cena na okolice oczu: 3500 zł./ Efekt utrzymuje się kilka lat

Wpis znaleziono dzięki:

- Opadająca powieka

- Thermage® CPT

- termofilting