Czy czarna sypialnia ma sens? Czy pomysł jest raczej irracjonalny?

Artykuł ten zaczniemy od stwierdzenia, że dzisiejszy świat jest pozbawiony w większości przypadków jakichkolwiek barier. Tyczy się to także takiej sfery życia jak urządzanie mieszkań.

Czarna sypialnia
Czy czarna sypialnia ma sens? Czy pomysł jest raczej irracjonalny?

Na dowód tego można przytoczyć proponowane rozwiązania z sypialnią w kolorze czarnym. Pewnie jeszcze do niedawna dla wielu było to nie do pomyślenia, jednak dziś pomysł ten zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Wprawdzie jest to ryzykowne rozwiązanie, aczkolwiek we właściwym ujęciu efekt końcowy może być dosłownie spektakularny. Omówmy zatem kilka pomysłów na sypialnię w takim właśnie kolorze.

Czerń na ścianie w sypialni

Zacząć należy od tego, że bez względu na pomieszczenie, w którym zadecydujemy o pomalowaniu ściany na kolor czarny musi być ono doprawdy dobrze doświetlone. Niedobór światła może sprawić, że pomieszczenie zamiast pozytywów przyniesie nam wielkie rozczarowanie. Będąc pełnymi nadziei końcowego efektu wejdziemy do pomieszczenia ponurego, a nawet dość mocno przygnębiającego. Dlatego też kolor czarny w aranżacji wnętrz stosujmy zachowawczo i ostrożnie. Jakie ma to odniesienie do rzeczywistości? Mianowicie, jeżeli chcesz uniknąć aranżacyjnej wpadki staraj się zestawiać czerń z kolorami przeciwstawnymi takimi jak, choćby biel. Warto na początek pozostać przy jednej ścianie pomalowanej w ten sposób. Ewentualnie poszukajmy pomysłu z pomalowanym narożnikiem. Najlepszym miejscem dla koloru czarnego będzie ściana, wykończona w ten sposób, u wezgłowia łóżka. Dzięki temu uzyskamy efekt czerni w tle, a nie czerni jako czegoś dominującego. Kolejne płaszczyzny w sypialni pomaluj na jaśniejsze barwy lub pokryj tapetą z kwiecistym czy roślinnym wzorem. Na czarnej ścianie rewelacyjnie sprawdza się domowa galeria fotografii umieszczonych w ramkach.

Połączenie czerni z drewnem

Drewno z kolorem czarnym, być może po trosze wbrew pozorom, bardzo udanie koresponduje. Tandem ten szczególnie efektownie prezentuje się w aranżacja kuchennych. Czarna zabudowa kuchenna z drewnianym blatem to w ostatnim czasie aranżacyjnych hit. To samo dotyczy pomieszczenia sypialni, gdzie można do czarnej u wezgłowia ściany dobrać drewnianą ramę łóżka. Bez wątpienia naturalny materiał będzie rewelacyjnie się prezentował na ciemnym tle.

Jak nie czerń na ścianach, to może coś innego?

Jeżeli jednak brakuje ci odwagi, co jest w pełni zrozumiałe, można pomyśleć o nasyceniu pomieszczenia czarnymi dodatkami. Czerń stosowana miejscowo doda aranżacji elegancji i efektownie ją urozmaici. Świetnym sposobem na wprowadzenie koloru czarnego np. do sypialni jest kupno łóżka w tymże kolorze. Mogą to być ramy wykonane z metalu bądź tapicerowane. Dużym zainteresowaniem cieszą się łóżka wykonane z metalu, utrzymane w stylistyce retro. Jeśli jednak nie przydało nam do gustu czarne łózko zastanówmy się, czy oby nie zakupić tekstyliów w tym kolorze. Jest to zdecydowanie bardziej subtelny sposób na wprowadzenie czerni do całości aranżacyjnej.

Rynek oferuje szeroka gamę narzut, poduszek czy też poszew na pościel w kolorach czarnym i białym. Takie rozwiązanie z pewnością nie przytłoczy pomieszczenia, a dzięki niemu uzyskamy to, co chcieliśmy, czyli elementy czerni w aranżacji wnętrza. Ponadto w sprzedaży stacjonarnej, jak i online napotkamy mnóstwo czarnych dodatków i akcesoriów. Mogą to być niewielkich rozmiarów stoliki nocne, plakaty czy tapety z elementami koloru czarnego. Jak zauważaliśmy na podstawie powyższych informacji, jeśli mamy ochotę odrobinę zaryzykować, przy zachowaniu i trzymaniu się kilku podstawowych zasad kolor czarny z powodzeniem może zagościć w naszych domach.