Czego nigdy nie powinna robić kobieta dla mężczyzny w związku?

"Zrobię dla ciebie wszystko" - to zdanie, choć ma świadczyć o bezwarunkowej miłości, może być skrajnie niebezpieczne. Są bowiem rzeczy, których dla drugiej połówki robić nie powinniśmy.

Kobieta dla mężczyzny
Czego nigdy nie powinna robić kobieta dla mężczyzny w związku?

Kobieta dla mężczyzny w związku powinna być w stanie zrobić wszystko – oto największa pseudomiłosna bzdura. Jeśli kiedykolwiek facet Ci tak powie, uciekaj. Nawet wtedy, gdy jesteś z kimś w relacji, czasem warto pozostać „egoistką”. Właśnie dlatego sprawdź, czego nie robić dla partnera.

Koniec z Twoimi marzeniami. Od teraz są już tylko „nasze”

To, czego absolutnie nie powinna robić kobieta dla mężczyzny, to porzucać własnych aspiracji. Wymarzona kariera, plany o dalekich podróżach czy rozwijanie hobby – to wszystko możesz robić niezależnie od upodobań partnera. Ba, masz do tego pełne prawo i nikt nie powinien Ci tego zakazywać.
Niestety zdarza się, że niektórym facetom rzeczywiście nie odpowiada samorozwój partnerki i realizowanie przez nią zamierzonych celów. Wolą uczynić z niej swoją osobistą „perfekcyjną panią domu”, której nadrzędnym celem powinno być dbanie o ognisko domowe. Tymczasem coraz więcej kobiet pragnie wyzwolić się z tych standardów. Nie każda marzy bowiem o ograniczeniu się jedynie do roli matki i żony. W XXI wieku przedstawicielki płci żeńskiej mogą też być pracowniczkami, kierowniczkami, podróżniczkami bądź kobietami, które stawiają na samorozwój. Z tych rzeczy nigdy nie powinny rezygnować, nawet dla „tego jedynego”.

Tylko Ty i on

Wasz wspólny świat z pewnością musi być piękny, ale czy warto zupełnie się w nim zamykać? Spotkania z przyjaciółkami od czasu do czasu przydają się każdej z nas. To czas na kawę i ploteczki, z którego również nigdy nie powinnaś rezygnować na rzecz mężczyzny. Jeśli facet wymaga, byś zerwała kontakt z koleżankami, przemyśl dobrze, czy chcesz być z kimś aż tak zaborczym.
Pamiętaj też, że bycie w związku nie oznacza, że musisz poświęcać partnerowi 100% swojego czasu. Wręcz przeciwnie, nie ignoruj wszystkich dookoła. Naucz się zdrowo dysponować czasem, a nikt się nie obrazi.

Nie staraj się być jego ideałem

Wiele osób ma swój typ, czyli zestaw cech ludzkich, które go pociągają. Nie oznacza to jednak, że zakochujemy się jedynie w ludziach, którzy spełniają wszystkie te wymagania. Czasem strzała Amora łączy ze sobą dwie połówki, które nawet nie spodziewałyby się, że mogłyby ze sobą być.
Twój partner marzył o wysokiej brunetce z zielonymi oczami, a dostał niską blondynkę o oczach w kolorze nieba? Tym lepiej! To znaczy, że jesteś właśnie tą, która skradła jego serce mimo wszystkich preferencji mężczyzny. Nie staraj się więc zmieniać na siłę. Metamorfozy dla faceta nie mają sensu. Zwykle sprawiają, że kobieta czuje się gorzej, a facet wcale nie zaczyna darzyć jej jeszcze większym uczuciem. Nie próbuj więc usilnie wpasować się we wszystkie jego gusta, bo gdy to zrobisz, możesz bardzo łatwo zagubić siebie.

A co powinna robić kobieta dla mężczyzny?

Kobieta dla mężczyzny w związku powinna być przede wszystkim partnerką i działa to też w drugą stronę. Partnerstwo ma polegać na tym, by obie strony otwarcie mówiły o swoich pragnieniach, wspierały się i rozumiały. Potrafiły chodzić na kompromis. Nie były wobec siebie toksyczne, stawiając niezdrowe warunki i wymagania względem drugiej połówki. Nie na tym polega relacja miłosna.
Pamiętaj, by w związku zawsze pozostać sobą. To nie egoizm mieć swoje zdanie, cele, marzenia i je spełniać. Egoizmem jest za to niezdrowe ograniczanie partnera. Nie zapominaj o tym, a łatwiej będzie Ci żyć w zgodzie z samą sobą.

EP