Czym kierować się przy doborze idealnego partnera

Wiele kobiet narzeka na swój związek, bądź żali się na zachowanie partnera koleżankom. Nie zawsze uczucie, które połączyło parę na początku, przetrwa próbę czasu. Czym więc warto kierować się przy wyborze tego jedynego?

Czym kierować się przy doborze idealnego partnera. Foto pixabay.com

Określenie czego potrzebujemy i oczekujemy od mężczyzny, bardzo się przyda przy stworzeniu zgodnego i trwałego uczucia. Jeżeli określimy wymagania, nawet dla siebie samej, łatwiej nam będzie uniknąć życiowego błędu. Wiedząc czego szukamy, wykluczymy partnerów, którzy kompletnie do nas nie pasują. Podobno „człowiek uczy się na błędach”, ale nie musimy ich popełniać permanentnie. Żeby nie zniechęcić się w poszukiwaniach, warto posiadać kryterium, czym będziemy się sugerować przy wyborze tego jedynego.

Jeśli ma szacunek do swoich bliskich – będzie miał i do Ciebie

To jak ktoś traktuje swoich bliskich, świadczy o tym, jak będzie odnosił się do swojej partnerki. Jeżeli okazuje im brak szacunku, żyje w stałym konflikcie, będzie to oznaczało, że najprawdopodobniej stworzy podobne relacje z żoną/dziećmi itp. Warto posłuchać i zaobserwować jak traktuje rodziców, przyjaciół i czy jest dla nich życzliwy, pomocny, dobry. Wskaże to na jego sposób bycia i poziom empatii. Nikt raczej nie chce wiązać się z osobą nieodpowiedzialną i w dodatku gburowatą.

Wąż w kieszeni

Chyba nie ma nic gorszego od skąpego partnera. Jeśli widzisz, że niechętnie kupuje kolację, nie lubi wychodzić z domu pod pretekstem zmęczenia, a o prezentach raz na jakiś czas nie ma mowy – lepiej uciekaj. Taki przypadek jest raczej nieuleczalny. Trudno porozumieć się z kimś, komu niewiele do szczęścia potrzeba i kto zadowala się najtańszym, najmniej kreatywnym sposobem spędzania czasu. Jego skąpstwo będzie wiecznym problemem, który prowadzi do kłótni. Nie ma sensu z tym walczyć, lepiej wystrzegać się takiego przypadku.

Zadbany, ale nie bardziej od nas

W obecnych czasach wielu mężczyzn zwraca na swój wygląd większą uwagę niż niejedna kobieta. Warto znaleźć kogoś, kto będzie zadbany i pachnący, ale z drugiej strony – nie zajmie mu to więcej czasu od nas. Każda z nas chce się czuć doceniana i kochana. Dobrze kiedy nasz facet wygląda atrakcyjnie, ale nie to ma być najważniejsze. Pozwólmy sobie na ten luksus nazywania siebie „płcią piękną”.

Szczerość to podstawa

Mówi się, że zaufanie w związku to rzecz fundamentalna. Nie bez przyczyny. Żeby relacja była trwała i oparta o szczere uczucie, nie możemy przed sobą ukrywać i zatajać ważnych rzeczy. Kiedy nie ma się zaufania do swojego partnera, wiele spraw może rodzić konflikty. Nagle spotkanie z koleżanką z pracy budzi naszą podejrzliwość, zostanie u kolegi na noc – podobnie. Jeżeli partner daje nam powody żeby mu nie ufać – nie wyjdzie z tego nic dobrego. Lepiej od razu wyznaczyć granice, niż potem żałować.

Wpis znaleziono dzięki:

- Relacje w związkach

- Miłość na całe życie

- Szacunek partnera