Czym ozdobić ścianę w sypialni?

Na ścianach w sypialni mamy dużo wolnej przestrzeni, którą warto w jakiś sposób zagospodarować. Sprawdź z nami, czym ozdobić ściany w sypialni, aby podkreślić wyjątkowość całego pomieszczenia.

Czym ozdobić ścianę w sypialni?

Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i zainspiruj się do małej metamorfozy. Jak ozdobić ścianę w sypialni?

Łóżko z wysokim zagłówkiem

Podstawową funkcjonalną ozdobą w sypialni może być łóżko z wysokim i jednocześnie miękkim zagłówkiem. W Scandicsofa znajdą Państwo ciekawe, skandynawskie łóżka z zagłówkami o różnej wysokości, kolorystyce i wzornictwie. Wysoki zagłówek łóżka będzie mocnym akcentem na ścianie w sypialni. Szczególnie warto wybrać miękką, tapicerowaną wersję, która stanie się idealnym oparciem dla zmęczonych pleców, podczas wieczornego czytania książek.

Welurowa tapeta

Ciekawym pomysłem jest również zastosowanie tapety w kolorze zbliżonym do barwy tapicerowanego zagłówka. Jeśli nie ograniczają nas możliwości finansowe, możemy wybrać tapetę welurową. Aksamitne ściany wyciszą pomieszczenie, a także zyskują szykowny połysk i podkreślają urok pomieszczenia. Rzadko spotykana tekstura ściany już sama w sobie będzie ozdobą, przy której stosowanie innych dodatków jest zbędne.

Mural na ścianie w sypialni

Bardzo oryginalnym rozwiązaniem będzie zastosowanie muralu na ścianie w sypialni. Jeśli nie mamy zdolności plastycznych, zawsze możemy wynająć lokalnego artystę, aby stworzył dla nas osobiste dzieło sztuki. Mural może być prosty, ważne, żeby odpowiednio dobrać kolory. Ta sztuka musi być przemyślana, aby wraz z meblami i wystrojem sypialni tworzyła harmonijną całość. Co ważne, takie dzieło podkreśli indywidualizm naszego wnętrza, przecież nigdzie indziej nie powstanie już taki sam obraz.

Fototapeta

Ciekawa fototapeta jest alternatywnym rozwiązaniem dla muralu. Stosując ją, kupujemy już gotowy obraz, jedyna trudność tutaj polega tylko na równomiernym rozłożeniu fototapety. Jeśli zależy nam na tym, aby wszystko idealnie do siebie pasowało i tworzyło piękną całość, bez żadnych przesunięć obrazu, warto wynająć w tym celu profesjonalistę. Idealne położenie fototapety to również jest sztuka, nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Dekoracyjne listwy ścienne

Ciekawie prezentować się będą również dekoracyjne listwy ścienne. Można ułożyć je w formie dużej ramy. Taki dekor podkreśli elegancką przestrzeń, doda nutkę stylu pałacowego.

Galeria zdjęć

To bardzo dobre rozwiązanie również w sypialni. Warto zamontować na ścianie za łóżkiem
zdjęcia domowników. Najlepiej, jeśli będą to zdjęcia przedstawiające wesołe chwile z chaotyczna nutą.

Wpis znaleziono dzięki:

- Sypialnia

- Aranżacja sypalni

- Dodatki do sypialni