Depilacja laserowa – zabieg wart swej ceny?

Gładkie nogi to wielki wyczyn. Golnie włosków maszynką daje krótkotrwały efekt, a powtarzanie tej czynności kilka razy w tygodniu potrafi doprowadzić na skraj wytrzymałości psychicznej. Może spróbujmy czegoś nowego?

Foto. klinikaelite.Instagram

Depilacja laserowa to nic innego, jak usuwanie niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera, która wnika głęboko w skórę. Niszczy tym samym cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Warunkiem uzyskania zadowalających efektów jest dobór odpowiedniej mocy i czasu trwania impulsu. Liczy się również systematyczne powtarzanie zabiegów w odstępie 4-6 tygodni.

Kobiety rozważając tego typu zabieg boją się zwykle dwóch rzeczy. Po pierwsze – cierpienia.  Usuwanie włosków za pomocą wosku lub stosowanie depilatorów nie do końca pozwala nam wierzyć w bezbolesność depilacji laserowej. Częstą obawą jest również strach przed poparzeniem. Boimy się, iż wiązka światła laserowego może uszkodzić skórę, a w efekcie pozostawić czerwone ślady w miejscach, w których wykonano zabieg. Specjaliści zapewniają jednak, że nie ma się czego bać.

Mistrz w swoim fachu

Najbardziej pożądanym laserem podczas depilacji jest laser Vectus. Uważa się, że jest to aktualnie najlepszy z możliwych dostępnych na rynku laserów używanych podczas zabiegów. Jest on wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze. Do skóry przykładana jest w kilku miejscach głowica, a na ekranie wyświetla się paleta odcieni skóry, do której dopasowywany jest nasz indywidualny kolor.

Aby uzyskać w pełni pożądany efekt trzeba niestety uzbroić się w cierpliwość. Depilacja laserowa nie jest zabiegiem jednorazowym. Przyjmuje się, że do końcowego rezultatu wystarczają 3-4 zabiegi. Jeden zabieg trwa około 15-20 minut. Trzeba jednak pamiętać, iż ilość zastosowanych kuracji jest sprawą mocno indywidualną. To czy laser w odpowiedni sposób rozprawi się z nadmiarem owłosienia zależy przede wszystkich od koloru włosa. Im jaśniejszy odcień, tym może być trudniej. Często również przyczyną niezadowalających efektów są problemy hormonalne.

Foto. odcienienude.Instagram

Pora roku i zdrowie przeszkodą w drodze do celu?

Depilacja laserowa nie ma wielu przeciwwskazań. Jest to jednak zabieg, który nie może być wykonywany dla osób z alergią na światło, chorujących na nowotwory, kobiety w ciąży oraz osoby stosujące antybiotykoterapię, gdyż grozi im poparzenie.

Warto również przemyśleć porę roku, w której chcemy poddać się kuracji.  Depilacje laserową można wykonywać przez cały rok. Niewielką przeszkodę stanowi jedynie słońce. Skóra nie powinna być wystawiana na słońce dwa tygodnie przez zabiegiem. Nie mówiąc już o regularnym opalaniu się. Najrozsądniejszym okresem wydaje się być jesień/zimna. Jeżeli jednak zdecydujesz się na zabieg latem musisz liczyć się z przymusowym zakrywaniem określonych partii ciała.

Niestety zabieg ten nie należy do najtańszych. Koszt pojedynczej kuracji to około 300-500 zł, w zależności od salonu, w którym zdecydujemy się wykonać zabieg. Wydaje się jednak, iż efekt, który można dzięki niemu uzyskać wart jest zaryzykowania i zapłacenia tych pieniędzy.

Wpis znaleziono dzięki:

- Gładkie nogi

- Depilacja laserowa

- Zabieg