Dieta malucha, czyli jak karmić dziecko

Najważniejszym czynnikiem po urodzeniu dziecka, jest właściwe jego karmienie. Stawia to obawy przed świeżo upieczoną mamą. Jak nie ulec strachowi?   Najintensywniejszy rozwój dziecka następuje w pierwszych miesiącach po urodzeniu. To, jakie składniki odżywcze dostanie w tym czasie maluszek decydowało będzie o jego dalszym życiu.
Specjaliści do spraw żywienia zgodnie twierdzą, że pokarm matki jest najlepszym pożywieniem dla małego człowieka. Zawarte w nim substancje odżywcze doskonale zaspokajają potrzeby dziecka, gwarantując jego prawidłowy rozwój. Dieta półrocznego smyka w znaczący sposób różni się jednak od posiłków niemowlaka. Pojawiające się w niej nowe produkty, takie jak ryby, warzywa oraz owoce mają uzupełniać niedobory witamin i soli mineralnych w rozwijającym się organizmie. Nic więc dziwnego, że zagadnienia związane z karmieniem są jednym z najistotniejszych tematów wśród młodych
rodziców.
Skład diety dziecka powinien być zbilansowany nie tylko pod względem ilościowym, ale także jakościowym. Należy pamiętać, że wprowadzenie każdego nowego produktu powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem pediatrą lub specjalistą do spraw żywienia dzieci, co dodatkowo pozwoli wybrać produkty najlepiej odpowiadające indywidualnym potrzebom dziecka.