Dieta pobudzająca miłosny apetyt. Podstawowe zasady

Odpowiedni jadłospis może wpływać na udane życie erotyczne. Radzimy, by w randkowym menu znalazły się poniższe składniki odżywcze.

Dieta pobudzająca miłosny apetyt
Dieta pobudzająca miłosny apetyt. Podstawowe zasady.

Dieta pobudzająca miłosny apetyt wpłynie na twoje libido i chęć uprawiania miłości.

Witamina E

Nazywana witaminą młodości i płodności. Jest ona antyoksydantem i chroni organizm – w tym także męskie nasienie – przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Nie może jej zabraknąć w diecie pary starającej się o dziecko. Witamina E zwiększa też popęd seksualny i wspomaga produkcję hormonów. Najwięcej tego składnika znajduje się w tłuszczach roślinnych, orzechach laskowych, migdałach, nasionach dyni i słonecznika. Dobrymi źródłami „witaminy młodości” są również pomidory, jabłka, biała kapusta, czerwona i zielona papryka i natka pietruszki.

Witaminy z grupy B

Witamina B6 odpowiedzialna jest za płodność i równowagę aktywności hormonów płciowych. Znajduje się ona w rybach, drożdżach, kiełkach pszenicy, a także w awokado, soi, szpinaku i kapuście. Reszta witamin z grupy B bierze udział w wytwarzaniu serotoniny, zwanej hormonem szczęścia. Ich źródłem są jajka, mleko i rośliny strączkowe.

Witamina C

Kolejna witamina, która może sprzyjać płodności. Ma wpływ na ilość i jakość spermy. Bogate w witaminę C są cytrusy, rzeżucha, truskawki, czerwona papryka i czarna porzeczka. Znajduje się ona również w brukselce, brokułach, natce pietruszki, owocach dzikiej róży i rokitnika.

Cynk

Od tego pierwiastka uzależnione jest życie seksualne mężczyzn. Wpływa on na jakość spermy i produkcję męskiego hormonu testosteronu. Kobiecy apetyt na miłość również zależy od cynku. Bogate w ten minerał są owoce morza, imbir, rośliny strączkowe, kiełki pszenicy, jajka i produkty mleczne. Aby uzupełnić niedobory „pierwiastka seksu”, sięgnąć też można po suplementy diety (np. Cynek+SR).

Selen

Odpowiedzialny jest za ilość plemników i ich aktywność. Trzeba pamiętać, że każdy wytrysk wiąże się ze znaczną utratą tego pierwiastka. Zawierają go owoce morza, warzywa strączkowe, cukinia, kiełki pszenicy, brokuły i pomidory. Selen znajduje się też w jajkach, kaszy gryczanej, białym ryżu, a także czekoladzie i bananach.

Kwas linolowy

Jest jednym z niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Odgrywa ważną rolę w produkcji męskiego nasienia. Znaleźć  go można w różnych rodzajach orzechów, oleju słonecznikowym i oleju z ogórecznika.

Arginina

Powstaje z niej tlenek azotu. U mężczyzn odpowiada on za ruchliwość plemników i ilość spermy. U kobiet natomiast zwiększa pożądanie oraz jakość doznań seksualnych. Jego niedobór powodować może problemy z erekcją i osiąganiem orgazmu. Arginina znajduje się w chudym mięsie, jajkach, kukurydzy, orzechach i przetworach mlecznych.