Dwufazowy balsam do ust Emolium

dwufazowy balsam do ust emoliumWysuszone, spierzchnięte, spękane usta to częsty i powszechny problem. Skórę znajdująca się na powierzchni ust charakteryzuje bardzo cienka warstwa naskórka, brak gruczołów potowych oraz nieliczne gruczoły łojowe, co sprzyja łatwemu wysuszaniu warg.

Marka Emolium wzbogaciła się o nowy produkt – dwufazowy balsam do ust. Preparat jest przeznaczony do pielęgnacji ust, wysuszonych i spękanych po ekspozycji na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych m. in. wiatru czy mrozu.

Balsam Emolium jest również polecany jako uzupełnienie leczenia schorzeń, takich jak AZS czy łuszczyca, których skutkiem ubocznym jest suchość warg. Receptura preparatu, stworzona we współpracy z dermatologami, została oparta o działanie dwóch wzajemnie uzupełniających się faz: regeneracji i okluzji. Jest to pierwszy na polskim rynku dwufazowy preparat, zapewniający kompleksową pielęgnację wysuszonych, popękanych i spierzchniętych ust .

Wysuszone, spierzchnięte, spękane usta to częsty i powszechny problem. Skórę znajdująca się na powierzchni ust charakteryzuje bardzo cienka warstwa naskórka, brak gruczołów potowych oraz nieliczne gruczoły łojowe, co sprzyja łatwemu wysuszaniu warg. W okolicy ust znajduje się bardzo dużo receptorów, co sprawia, że jest to miejsce wrażliwe na dotyk, ból i temperaturę. Suchość ust mogą powodować m.in. ekspozycja na niekorzystne czynniki środowiskowe – wiatr, mróz, promieniowanie UV, nawyk oblizywania i przygryzania warg. Ponadto problem ten występuje w przebiegu schorzeń, takich jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, zapalenie kącików ust oraz jest skutkiem ubocznym różnych terapii m.in. radioterapii. Pielęgnacja wysuszonych i spierzchniętych ust polega na odbudowaniu uszkodzonych struktur naskórka, intensywnym odżywieniu go, uzupełnieniu substancji odpowiedzialnych za jego wytrzymałość oraz na skutecznym działaniu barierowym chroniącym przed ponownym wystąpieniem zmian.
Eksperci z laboratorium firmy Nepentes przy ścisłej współpracy ze środowiskiem dermatologicznym stworzyli innowacyjny preparat – dwufazowy balsam do ust Emolium. Unikalna formuła balsamu została oparta o działanie dwóch wzajemnie uzupełniających się faz:
I faza „regeneracja”: długotrwale odżywia i regeneruje naskórek warg, dostarczając substancje fizjologicznie zgodne z jego strukturą,
II faza „okluzja”: działa barierowo i emoliencyjnie, zabezpieczając przed ponownym wystąpieniem zmian i negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego.

Właściwości:
1. Regeneruje mikrourazy naskórka.
2. Intensywne odżywia oraz regeneruje spierzchniętą, szorstką i popękaną skórę ust.
3.Uzupełniania substancje odpowiedzialne za wytrzymałość i odporność skóry ust oraz stymuluje odbudowę naskórka.
4. Długotrwale zabezpiecza przed ponownym wystąpieniem zmian.
5. Działa barierowo i emoliencyjnie: tworzy na powierzchni ust ścisłą błonę okluzyjną, która zabezpiecza przed utratą wilgoci i ponownym wysuszeniem. Chroni przed negatywnym wpływem środowiska.

Substancje aktywne w Dwufazowym balsamie do ust:

FAZA I – regeneracja
Medilan™ – ultraczysta medyczna lanolina, biorównoważna i biokompatybilna za skórą. Ma zdolność naprawy uszkodzeń bariery lipidowej. Długotrwale i skutecznie nawilża. Tworzy dwukierunkowo przepuszczalną błonę, zapewniając idealne środowisko do regeneracji głębokich spierzchnięć naskórka.
Fomblin HC/R – polimer tworzący na skórze cienką powłokę odporną na szkodliwe działanie zarówno wody, tłuszczów i czynników fizycznych (ciepło, zimno). Jest to nietłusta błona okluzyjna, która skutecznie chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Fomblin HC/R przyspiesza regenerację mikrourazów naskórka. Silnie i długotrwale nawilża. Sprawia, że usta stają się gładkie i miękkie.
Super Sterol liquid – kompozycja estrów biokompatybilna ze strukturą lipidów naskórka. Wykazuje doskonałe działanie barierowe. Nawilża, przyspiesza regenerację naskórka oraz chroni przed czynnikami zewnętrznymi.
Akorex L – olej roślinny o doskonałych właściwościach emoliencyjnych i przeciwutleniających. Chroni błony komórkowe wielonasyconych kwasów tłuszczowych i zmniejsza utlenianie białek obecnych w skórze. Znacząco zmniejsza reakcję zapalną związaną z ekspozycją na promienie UV. Ogranicza przez naskórkową utratę wody (TEWL). Chroni przed zanieczyszczeniami i szkodliwym wpływem środowiska.
Ceramidy – zawierają kwas linolowy (NNKT), charakterystyczny dla naturalnie obecnych w ludzkiej skórze ceramidów typu I. Wzmacniają przyleganie komórek, dzięki czemu skutecznie zapobiegają przez naskórkowej utracie wody (TEWL).
NMF – naturalny czynnik nawilżający. Odpowiada za zdolność do wiązania wody i wpływa na elastyczność warstwy rogowej.
Alantoina – jest składnikiem tkanek, w których odbywa się energiczny rozrost i podział komórek. Uważana jest za swoisty stymulator wzrostu komórek. Ma właściwości wygładzające i zmiękczające skórę, usuwa zgrubienia i uszkodzenia skóry. Wykazuje działanie łagodzące podrażnienia.

FAZA II – ochrona
Estry ochronne – wysokocząsteczkowy, silnie rozgałęziony ester tworzący na skórze trwały film ochronny zapobiegający wysychaniu ust, ułatwiający rozsmarowanie.
Estry emoliencyjne – tworzą na ustach powłokę ochronną.
Poly – α – olefin – działa delikatnie natłuszczająco, zapobiega wysychaniu, tworzy na ustach film ochronny, nadaje jedwabiste odczucie na skórze.

Sposób użycia:
Nanieść niewielką warstwę I fazy na usta. Odczekać chwilę i zastosować II fazę balsamu do ust.
Emolium jest dostępne wyłącznie w aptekach, bez recepty.