Ekspresja i nasycenie

Intensywne kolory, podwójna struktura i dynamicznie cięcia to cechy charakterystyczne pierwszej części kolekcji Wiosna/Lato 2010 Academy of Hair Design Berendowicz & Kublin.

Najnowsze propozycje Sławka Kublina, dyrektora artystycznego Akademii ucieszą przede wszystkim panie kochające krótkie i dynamiczne stylizowane włosy. To właśnie z myślą o nich w wiosennej kolekcji pojawiają się podwójne struktury fryzur i doskonale uzupełniające się kolory.- Wiosną i latem będą dominować intensywne barwy. Stawiamy na odcienie lśniącej miedzi delikatnie skontrastowanej z czerwienią oraz jasne beże z dodatkami w tonacji pastelowych fioletów. Wraca tradycyjny kasztan, tyle że przyozdobiony bordowymi wstawkami. Całość musi być intensywnie wysycona i zmysłowa. Tak jak wiosna właśnie – mówi Sławek Kublin.

Gdyby jednak chodziło wyłącznie o kolor, to fryzury zaprojektowane w Katowicach nie byłyby tak cenione przez całą branżę. W propozycjach Kublina odnajdujemy interesujący dualizm. Krótkie i dynamiczne cięcia posłużyły stworzeniu dwupoziomowych fryzur, które w zależności od nastroju i potrzeb mogą być gładko ustylizowane albo też zaskakiwać awangardowym, ale pozornym nieładem wybranych elementów. Owo zderzenie struktur szczególnie wyraźnie widać na grzywce i z tyłu głowy. – Do stylizacji „z pazurem” zalecam pastę, a nie żel. Pasta jest bardziej plastyczna i nie skleja włosów. Dzięki temu w każdym momencie, jednym prostym ruchem, jesteśmy w stanie poprawić fryzurę, co przy żelu – niestety – jest absolutnie niemożliwe – tłumaczy Kublin.
To oczywiście pierwsza część kolekcji fryzur katowickiej Akademii Berendowicz & Kublin. Już wkrótce propozycje pełne kobiecego powabu długich włosów.

fryzury: Akademia Fryzjerska Berendowicz & Kublin
fotografia: Sebastian Szwajczak
makijaż i stylizacja: Gabriela Gnat