Emocjonalne wystąpienie Tomasza Lisa na manifestacji KOD

Tomasz Lis nigdy nie ukrywał swojej niechęci do Jarosława Kaczyńskiego. Zwycięstwo PiS w wyborach, gorąca atmosfera wokół Trybunału Konstytucyjnego, a wreszcie przyznanie dziennikarzowi tytułu Hieny Roku zaostrzyło konflikt.

emocjonalne wystapienie tomasza lisa
Emocjonalne wystąpienie Tomasza Lisa na marszu KOD

Tytuł „Hieny Roku” przyznawany jest przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Otrzymuje go dziennikarz, który wyróżnił się szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki dziennikarskiej. W swoim emocjonalnym przemówieniu Tomasz Lis nawiązał do otrzymanego tytułu i w ostrych słowach skrytykował ostatnie działania ekipy rządzącej.

Postać Tomasza Lisa budzi skrajne emocje. Przez jednych uważany za czołowego polskiego publicystę, przez innych nazywany najbardziej nierzetelnym i zakłamanym dziennikarzem w kraju. To te najmniej obraźliwe określenia, jakie padają pod jego adresem. Sam zainteresowany, w związku z gorącą atmosferą wokół TK i ostatnimi wypowiedziami prezesa PiS, pojawił się na manifestacji Komitetu Obrony Demokracji, która odbyła się w sobotę 19 grudnia pod Sejmem. 

https://youtu.be/E3P8_qO1tU0
Zgadzacie się?