Ewa i Sara potrzebują pomocy! Historia niezłomnych bliźniaczek

Ewa i Sara od 29 lat dzielnie walczą z przeciwnościami losu i nie dają się pokonać chorobie. By dalej mogły korzystać z życia, potrzebują pomocy.

Zbiórka na chore bliźniaczki
Ewa i Sara potrzebują pomocy! Historia niezłomnych bliźniaczek. Foto Archiwum prywatne rodziny

Zbiórka na chore bliźniaczki – Ewę i Sarę, które od urodzenia toczą walkę o normalne życie – trwa już ponad 3 lata. By siostry mogły lepiej funkcjonować, potrzebują specjalistycznego sprzętu oraz rehabilitacji. To wszystko wiąże się z dużymi wydatkami, których rodzina nie jest w stanie pokryć w całości. Mama dziewczynek postanowiła więc podzielić się swoją historią i poprosić o pomoc.

Niezłomne bliźniaczki

W dniu ich narodzin poznałam, czym jest prawdziwy strach. Nie ma większego lęku niż ten o życie własnych dzieci… Czy to błąd lekarzy, nieszczęśliwe zbiegi okoliczności, zły los? Dziś, po 26 latach już o tym nie myślę. Nie mam siły i czasu, bo skupiam się tylko na jednym – by moje córki były szczęśliwe, by żyły – napisała w 2017 roku mama sióstr.

Zbiórka na chore bliźniaczki
Ewa i Sara potrzebują pomocy! Historia niezłomnych bliźniaczek. Foto Archiwum prywatne rodziny

Ewa i Sara urodziły się przed planowanym terminem porodu – o miesiąc za szybko. Ich mama do 6. miesiąca ciąży nie wiedziała nawet, że nosi pod sercem dwa życia, a nie jedno. Gdy się o tym dowiedziała, musiała toczyć nieustanną walkę, by jak najbardziej opóźnić poród. Dziewczynki nie były bowiem jeszcze w pełni wykształcone, ale już chciały wydostać się na zewnątrz.
Bliźniaczki przyszły na świat 6 września 1991 roku. Poród był trudny, a dzieci ważyły zaledwie nieco ponad kilogram. Nie oddychały samodzielnie. Sara była silniejsza, ale Ewie z trudnościami udawało się przetrwać każdy kolejny dzień. Lekarze patrzyli na to zszokowani, ale rodzice upatrywali w tym nadziei, że ich córka zostanie z nimi na dłużej.

Zbiórka na chore bliźniaczki
Ewa i Sara potrzebują pomocy! Historia niezłomnych bliźniaczek. Foto Archiwum prywatne rodziny

Zbiórka na chore bliźniaczki

Dziś Ewa i Sara mają już 29 lat. Zbiórka na ich rehabilitację oraz sprzęt do ćwiczeń wciąż trwa. Niestety w związku z pandemią stan bliźniaczek uległ pogorszeniu. Nie mogły one uczęszczać na ćwiczenia rehabilitacyjne. Ponadto w marcu Ewa przeszła kolejną operację okulistyczną, która, choć pozwala jej na połowiczne widzenie, to także bardzo osłabiła pacjentkę. Właśnie dlatego mama dziewczyn prosi o pomoc. Na ten moment udało się uzbierać ponad 44 tysiące na Ewę i Sarę. To jednak nadal za mało. Pod spodem zamieszczamy link do zbiórki i liczymy na to, że uda się zapewnić bliźniaczkom jak największą pomoc.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/ewa-sara?fbclid=IwAR0L8CXMvtoaiaqAvHfQ0IUF-dsGBXy6vt7xnv35ml3QHP3T3j5uZFnzj8c