Face lifting czyli młodsza o 10 lat

facelifting

 

 

 

 

 

Z wiekiem skóra twarzy i szyi na skutek sił grawitacji oraz promieniowania słońca wiotczeje, opada i pokrywa się siatką brzydkich zmarszczek.

Celem zabiegu eliminacji zmarszczek twarzy i szyi jest usunięcie nadmiaru skóry, a tym samym znaczna poprawa jej zarysu i napięcia. Aby efekty były trwałe, blizny mało widoczne, a „naciągnięta” buzia wyglądała przy tym naturalnie, konieczna jest operacja na powięzi mięśniowej mięśni mimicznych.
Face lift spłyca zmarszczki występujące najczęściej w dolnej części twarzy. Dlatego często jest wykonywany w połączeniu z korekcją powiek lub liftingiem czoła polegającym na podniesieniu łuków brwiowych. Dzięki tym zabiegom efekt odmłodzenia obejmuje całą twarz i większość bruzd. Iwona (49) pacjentka kliniki IQ Medica zdecydowała się na operację z powodów osobistych i zawodowych: „Zawsze byłam osobą dynamiczną i wesołą, czułam się o wiele młodziej niż to wynika z mojej metryki. Niestety lustro bezlitośnie pokazywało upływ czasu. Jestem kosmetyczką i mimo regularnego dbania o siebie, buzia straciła jędrność, policzki i podbródek smętnie obwisły. Chciałam być lepiej odbierana przez otoczenie, w tym również klientów w moim salonie. Zdecydowałam się na face lift, żeby znów poczuć się atrakcyjnie we własnej skórze.”
Wówczas można policzki wypełnić endogennym, pochodzącym od pacjentki tłuszczem.”- wyjaśnia dr Małgorzata Chomicka-Janda z kliniki IQ Medica.- Tradycyjnej operacji zmarszczek twarzy czasami towarzyszy lifting czoła i brwi, który zapewnia wygładzenie pionowych i poziomych zmarszczek czoła, uniesienie brwi, a nawet wymodelowanie wyglądu powiek dolnych, co znacząco poprawia wygląd pacjenta.”

PO ZABIEGU
facelifting2
Po operacji należy pozostać 1-2 dni w klinice. Elastyczne opatrunki na twarzy pomagają ukształtować się tkankom. Zaleca się zimne kompresy w okolicy powiek i twarzy, żeby zmniejszyć występujące w pierwszych dniach siniaki i obrzęki. Szwy w okolicy przyusznej są zdejmowane na ogół po 4-5 dniach, natomiast we włosach po 10-14 dniach. Większość pacjentek powraca do aktywnego życia w ciągu 2-3 tygodni. Gojenie jest procesem stopniowym, dlatego blizny pooperacyjne mogą być zaróżowione nawet przez kilka miesięcy. Można je zamaskować delikatnym makijażem. Potem jednak stają się blade i prawie niezauważalne. Efekty zabiegu utrzymują się przez wiele lat i nierzadko są spektakularne. ”Różnica w wyglądzie twarzy przed i po jest bardzo wyraźna. Mam ładny i jędrny owal twarzy, zmarszczki zniknęły. Blizny są prawie niewidoczne. Wyglądam 10 lat młodziej i czuję się z tym wspaniale. Najbliżsi prawią mi komplementy.-zapewnia Iwona
– Jeśli chodzi o samą operację, to wszystko przebiegło bezboleśnie.

Po zabiegu i ustąpieniu znieczulenia odczuwałam umiarkowany ból, który łagodziły leki przeciwbólowe. W kolejnych dniach odpoczywałam w domu, przykładając sobie zimne kompresy na twarz. Smarowałam buzię maścią przyśpieszającą gojenie i delikatnie masowałam skórę. Zalecono mi unikać słońca i sportu przez najbliższy miesiąc-dwa. Cieszę się, że zabieg się udał. Oczywiście to zasługa dobrego chirurga, więc radziłabym wszystkim kobietom bardzo rozważnie wybierać klinikę, np. prosząc o kontakt z byłymi pacjentkami.”
Planując tak poważny zabieg, warto skonsultować się z doradcą chirurgii plastycznej IQ MEDICA, który bezpłatnie pomaga w znalezieniu odpowiedniego chirurga plastycznego. Wybór doświadczonego specjalisty minimalizuje ryzyko powikłań. Jak zauważają doradcy, od niedawna face lifting cieszy się większym zainteresowaniem nie tylko wśród kobiet po 40 roku życia, ale i wśród panów. Cena face liftingu: od 8.000 zł