Fototapeta z lasem – cztery pomysły na efektowną metamorfozę mieszkania

Wystrój z malowniczym pejzażem w roli głównej to sprawdzony przepis na olśniewającą metamorfozę wnętrza. Decydując się na fototapetę z krajobrazem, możemy odświeżyć wygląd nie tylko salonu i sypialni, ale także łazienki i pokoju dziecka.

W sklepach znajdziemy naprawdę wiele wzorów, my jednak skupimy się na leśnych inspiracjach w czterech całkowicie różnych odsłonach. Będzie artystycznie, nastrojowo, egzotycznie i bajkowo!

Dlaczego wybraliśmy akurat leśny pejzaż, a nie nadmorski lub górski? Z kilku powodów. Po pierwsze, zagwarantuje on nam nastrojową i przytulną atmosferę nawet wtedy, gdy postawiliśmy na nowoczesną aranżację. Po drugie, wprowadzi do wystroju zielony element, który nie tylko ożywi przestrzeń, ale stanie się także bardzo przyjemnym akcentem dla naszych oczu. Po trzecie, jego bujny charakter pozwoli nam poczuć prawdziwą bliskość przyrody. By każdy znalazł rozwiązanie idealne dla siebie, przygotowaliśmy kilka pomysłów na metamorfozę wnętrza, w których to główną rolę będzie odgrywać właśnie fototapeta. Las może się prezentować bardzo różnorodnie, o czym za chwilę się przekonamy.

Malowana akwarelami

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/natura/las/

Fototapety z pewnością większości z nas kojarzą się ze zdjęciami, dlatego chcemy zacząć nietypowo, bo od wzoru, który imituje malunek akwarelami. Takie przedstawienie prezentuje się niezwykle delikatnie i eterycznie, dlatego sprawdzi się nawet w kameralnym salonie, gdzie wizerunek prawdziwego lasu przytłoczyłby niewielki metraż. Malarski wzór nie wypełni całej ściany. Drzewa zajmą jedynie jej fragment, pozostawiając pozostałą część pustą. Będzie to więc dekoracyjny akcent, który pozwoli nam delikatnie odświeżyć dotychczasowy wygląd salonu. W jakiej stylizacja sprawdzi się taka artystyczna fototapeta? Las we mgle ukazany na jasnym tle będzie pasować jak ulał do skandynawskiego wystroju. To także sposób na to, by optycznie ocieplić industrialną aranżację lub przełamać minimalistycznie urządzony pokój.

W promieniach słońca


Jeśli szukamy pomysłu, jak szybko odświeżyć wygląd sypialni, postawmy na dekorację o pogodnym charakterze. Jak będzie się prezentować taka fototapeta? Las skąpany w złotych promieniach słońca to idealna propozycja. Dzięki niej każdy dzień zaczniemy z pozytywnym nastawieniem, bo kto by się nie uśmiechnął, mając przed sobą taki widok! Słoneczny pejzaż obudzi nas lepiej niż filiżanka mocnej kawy. Jeśli w naszym wystroju brakowało do tej pory wyrazistej dominanty, to właśnie taki krajobraz pozwoli nam wypełnić tę lukę i nadać sypialni charakteru. Ciepła kolorystyka takiego zdjęcia sprawia, że fotografia nabiera starodawnego charakteru, dzięki czemu będzie się perfekcyjnie prezentować zarówno w aranżacji retro, jak i w rustykalnym wystroju.

W egzotycznym wydaniu

https://myloview.pl/fototapety/

Większość z nas rzadko dekoruje łazienkę w inny sposób, niż wybierając ozdobne płytki na ściany. Tymczasem dzięki wodoodpornym materiałom, z jakich robi się współcześnie tapety, mamy wprost nieograniczone możliwości, by urozmaicić całkiem zwyczajną przestrzeń. Spośród wielu różnych propozycji w oko wpadła nam egzotyczna fototapeta. Las tropikalny pełen palm, paproci i kolorowych gatunków kwiatów to z pewnością efektowe rozwiązanie, ale ze względu na to, że wielu z nas dysponuje raczej niewielkim metrażem łazienki, postawiliśmy na wzór, który optycznie powiększy pomieszczenie. Jest to bambusowy las, przez który prowadzi wąska dróżka. Taki pejzaż sprawi, że nawet niewielka przestrzeń nabierze głębi i zmieni się jej charakter.

W bajkowej odsłonie

fototapeta las dziecięca

Na koniec coś do pokoju malucha. Zamiast postawić na wizerunek ulubionego bohatera, który może się szybko znudzić, lub bajkowy wzór, z którego maluch szybko wyrośnie, zdecydujmy się na rysunkowy krajobraz o ponadczasowym charakterze. Leśna fototapeta, przypominająca ilustrację z książki dla dzieci, sprawdzi się i w wystroju przeznaczonym dla noworodka, i w wystroju dla szkraba, który chodzi do przedszkola. Zaletą takiego bajkowego pejzażu jest to, że wprowadzi do pokoju przyjemną i miłą dla oka atmosferę, w której nasz maluch będzie się z pewnością doskonale czuł. W związku z tym, że dziecięcy wystrój powinien być pogodny, nie poprzestańmy na takiej dekoracji. Dobierzmy do niej praktyczne naklejki na meble z leśnymi motywami, zwierzęcymi bądź roślinnymi, i stwórzmy aranżację, która nie ma sobie równych. Efektownie prezentujące się mieszkanie nie wymaga od nas tak dużo wysiłku, jak moglibyśmy sądzić. Kluczem do spektakularnej metamorfozy jest łatwa w montażu fototapeta z leśnym pejzażem. Znajdźmy wzór, który będzie pasował do dotychczasowej aranżacji, i cieszmy się wnętrzem, w którym każda chwila będzie wyjątkowa.

Artykuł powstał we współpracy z Myloview.pl

Wpis znaleziono dzięki:

- Fototapeta

- Las

- Aranżacja wnętrz