Garść informacji o pielęgnacji oraz przegląd maszynek

Depilacja to nieodłączny element pielęgnacji każdej kobiety, szczególnie latem. Warto przyjrzeć się kilku metodom i wybrać odpowiedni dla siebie.

Pixabay

Depilacja to jeden z ważniejszych i najczęściej powtarzanych zabiegów przez kobiety. Niechciane owłosienie można usunąć na kilka sposobów, jednak jaki jest najlepszy?

Rodzaje depilacji

Depilacje przede wszystkim dzieli się na trwałą i czasową.

Trwała to na przykład ta wykonywana metodą laserową. Jej główną zaletą jest to, że po kilku sesjach niechciane włosy wypadają. Jednak jest to dość wymagające finansowo, ponieważ zabieg na jedną część ciała może kosztować do tysiąca złotych.

Depilacja czasowa to wszystkie te metody, które można wykonać samemu w zaciszu domowym. Na przykład z użyciem wosku, pasty cukrowej, kremów, maszynki do golenia czy depilatora.

Wosk oraz pasta cukrowa to najwygodniejsze metody, jeśli chodzi o trwałość. Są jednak dość czasochłonne oraz bolesne. Krem do golenia nie u wszystkich może się sprawdzić. Niektóre ze składników mogą powodować uczulenie oraz mocne podrażnienia. Szybkim sposobem jest użycie maszynki do depilacji, ale jest to metoda krótkotrwała, którą trzeba powtarzać co kilka dni. Depilator tak samo jak wosk daje trwalsze efekty, ale to równie bolesny sposób. Może nie sprawdzić się na wrażliwsze części ciała.

Niezaprzeczalnie ze wszystkich tych metod, jednak najpopularniejsza jest depilacja maszynką. Nie bez powodu, ponieważ jest najprostsza, najszybsza oraz bezbolesna. Dlatego też by depilacja tym sposobem stała się jeszcze łatwiejsza, przyjrzyjmy się maszynkom od Gilllette. Każda z nich ma do zaproponowania coś innego, dopasowując się do potrzeb kobiet.

 

Garść informacji o pielęgnacji oraz przegląd maszynek

1. Maszynka dla zabieganych oraz na podróż – Venus Snap

Coś co jako pierwsze rzuca się w oczy w przypadku tej maszynki to wygląd. Słodki mini rozmiar urzeknie każdą kobietę. Mimo że produkt jest mniejszych rozmiarów, jeśli chodzi o uchwyt, to nie odbija się to na jakości oraz ilości ostrzy – jest ich pięć.

W komplecie z maszynką jest etui, w którym można schować ją do torebki. Dzięki małemu rozmiarowi jest idealna na podróż. Nie zabiera potrzebnego miejsca w kosmetyczce.

2. Maszynka dopasowująca się do kształtów – Venus Swirl

Garść informacji o pielęgnacji oraz przegląd maszynek

Kolejny produkt jest dla bardziej wymagających, jeśli chodzi o precyzyjność golenia. Dzięki temu, że maszynka porusza się w wielu różnych kierunkach, zdecydowanie łatwiej usunąć nią włoski w trudno dostępnych miejscach. Dzięki paskom z serum ułatwiającym poślizg, manewrowanie produktem jest znacznie ułatwione.

Wyróżnia ją także oryginalny oraz estetyczny designe.

3. Maszynka o tropikalnym zapachu – Venus Tropical

Garść informacji o pielęgnacji oraz przegląd maszynek

Ten model zawiera trzy ostrza. Dostępny jest w kilku kolorowych wariantach. Designe jest typowo wakacyjny. Zaskoczeniem w maszynce jest zapachowy… uchwyt!

Dodatkowym atutem jest wskaźnik, który znajduję się obok paska z żelem aloesowym. Znika on wraz z utratą efektywności przez ostrza dzięki czemu można monitorować zużycie produktu.

4. Depilacja bez użycia pianki do golenia – Venus Breeze

Garść informacji o pielęgnacji oraz przegląd maszynek

W parze z maszynką powinna iść pianka do golenia, bądź żel, który zdecydowanie ułatwia zadanie. Jednak co jeśli nie byłyby one potrzebne? To pozwoliłoby zaoszczędzić trochę czasu to i byłoby o niebo wygodniejsze. Venus Breeze posiada pasek, który jest żelem do golenia. To zdecydowanie ułatwia depilacje.