Jak gwiazdy wsparły Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Tegoroczna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się już po raz 25.! W największej polskiej akcji charytatywnej wzięli udział wolontariusze z całej Polski, a wśród nich pojawiły się też gwiazdy show biznesu. W jaki sposób znane osoby wsparły Wielką Orkiestrę?

wosp
Gwiazdy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Fot. Instagram

Wczoraj odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku impreza nie odbywała się już pod patronatem telewizji publicznej – rolę informatora przejął TVN i… internet.

Do Internetu spłynęło mnóstwo zdjęć kwestujących wolontariuszy, wśród których znalazły się gwiazdy, celebryci i „zwykli” ludzie deklarujący udział w zbiórce pieniędzy organizowanej po raz kolejny przez Jurka Owsiaka i jego fundację. studio TVN, z którego transmitowano przez cały dzień relację na temat przebiegu imprezy.

Emocje sięgały zenitu również w studio TVN, które nadawało transmisję na żywo z przebiegu całej imprezy przez cały dzień.

wosp1
Gwiazdy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Fot. Instagram

Poza gwiazdami TVN-u akcję WOŚP wsparł szereg innych osób. Anja Rubik zaoferowała podwójne zaproszenie na najbardziej oczekiwany podczas Paris Fashion Week pokaz Yves Saint Laurent, który odbędzie się 28 lutego w Paryżu. Dodatkowo topmodelka zaprasza na backstage sesji zdjęciowej, do jednego z prestiżowych magazynów.

Z kolei Filip Chajzer na aukcję przekazał swoje żółte kąpielówki. Bardzo sentymentalne, bo wykąpał się w nich w błocie podczas Przystanku Woodstock 2016. Kąpielówki zostały wzbogacone o jego autograf.

Jerzy Stuhr podzielił się bursztynem z 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, czyli nagrodą specjalną, którą otrzymał za film „Obywatel”.

Co jeszcze można znaleźć na aukcjach?

Dla każdego coś dobrego! Przedmioty można nawet kategoryzować na sportowe, filmowe, modowe… Rafał Sonik podarował swój quad, którym jeździł podczas Rajdu Dakar, a Agnieszka Radwańska zaoferowała swoją rakietę z autografem.

Wielbiciele kina mogą znaleźć na aukcjach wiele gadżetów, m.in. scenariusz filmu „Kiler” Juliusza Machulskiego i rekwizyt z tej komedii – sztabkę złota. Oprócz tego można też wylicytować np. klaps z filmu „Danton” z autografami Andrzeja Wajdy i Allana Starskiego.

Ewa Minge zaoferowała „suknię marzeń”, którą stworzy według instrukcji zwycięzcy aukcji. – Troszkę na zasadzie: Kopciuszek jedzie na bal, pojawia się dobra wróżka, myk i jest zrobiona suknia marzeń. – mówi Minge.

Najcenniejszy muzyczny przedmiot

Fani muzyki również nie będą rozczarowani. ponieważ na aukcji WOŚP pojawiła się gitara legendarnego wokalisty The Rolling Stones – Micka Jaggera! Elektryczno-akustyczny instrument marki Kramer to z pewnością jeden z najcenniejszych muzycznych przedmiotów, które kiedykolwiek trafiły na aukcje wspierające fundację Jurka Owsiaka. Mick Jagger korzystał z niej m.in. w trakcie prac nad utworami, które znalazły się na ścieżce dźwiękowej do filmu Alfie oraz przy tworzeniu albumu Stonesów 'A Bigger Bang’.

wosp gitara
Jak gwiazdy wsparły Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Fot. Twitter

 

wosp2
Gwiazdy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Fot. Instagram
wosp3
Gwiazdy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Fot. Instagram
wosp4
Gwiazdy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Fot. Twitter
wosp5
Gwiazdy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Fot. Instagram