Idealny salon – to prostsze niż myślisz!

Salon to przestrzeń, w której cała rodzina spędza najwięcej czasu razem. To tutaj dzielimy się przeżyciami z całego dnia, odpoczywamy po pracy, przyjmujemy gości i spędzamy spokojne wieczory.

idealny salon3
Idealny salon – to prostsze niż myślisz!

W naszym pokoju dziennym musimy czuć się w stu procentach komfortowo. To również najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w naszym domu, dlatego warto zadbać o to, żeby wygoda łączyła się w nim ze stylem i elegancją. Jak to zrobić? Zdradzamy 4 proste sposobów, dzięki którym urządzisz idealny salon.

Wygoda przede wszystkim!

Pamiętaj, że to Ty będziesz codziennie korzystać z rozwiązań zastosowanych w salonie, dlatego dostosuj je do potrzeb twoich i twojej rodziny. Jeśli uwielbiacie wspólne seanse filmowe, zrezygnuj z ogromnego stołu na rzecz dużej kanapy dla wszystkich kinomanów. A jeżeli uwielbiasz gotować i organizować kolacje dla przyjaciół, przemyśl stworzenie ze swojego salonu przede wszystkim funkcjonalnej jadalni. Może chcesz zorganizować w dużym pokoju miejsce na mini-siłownię: bieżnię, rowerek stacjonarny albo matę do jogi? Stworzyć swoim dzieciom kącik zabaw? A może potrzebujesz wygodnego fotela i półek pełnych książek? Priorytetem są twoje potrzeby – to do nich dopasujesz meble i wystrój wnętrza.

idealny salon wojcik2
Idealny salon – to prostsze niż myślisz!

Przygotuj plan i zrób research

Początki bywają trudne. Nie zawsze łatwo jest zdecydować, od czego zacząć urządzanie. Bez planu łatwo także zapomnieć o szczegółach, które później mogą skomplikować twoją idealną wizję. Dlatego poświęć trochę czasu i dokładnie przemyśl, co musi znaleźć się w twoim salonie. Daj sobie na to kilka dni – nie wszystkie rzeczy przyjdą ci od razu do głowy.  Poza tym, urządzanie salonu wiąże się z poważną inwestycją. Wybrane meble mają służyć domownikom, co najmniej przez kilka lat. Jeśli nie chcesz wyrzucać pieniędzy w błoto i po pół roku odkryć zniszczonego obicia kanapy czy niedomykających się szuflad, powinnaś porównać jakość dostępnych produktów. W internecie znajdziesz wiele blogów, portali i komentarzy, dzięki którym poznasz opinie innych ludzi na temat wybranych modeli mebli. Śmiało korzystaj z ich doświadczenia.

Zapoznaj się z trendami

Jeśli marzysz o salonie prosto z żurnala, koniecznie prześledź najnowsze trendy wnętrzarskie. Nie musisz w całości kopiować drogich wystrojów – potraktuj je jako inspirację! Istnieją rozwiązania, które są i modne, i korzystne dla naszej kieszeni. W najbliższym czasie modne będą naturalne dekory, ale trochę inaczej pokazane. W imię zasady „im mniej, tym lepiej” będziemy komponować je z nowoczesnymi, sztucznymi materiałami. Czyli na przykład podłoga z tzw. sztucznych materiałów będzie uzupełniać się z pojedynczymi elementami z drewna szlachetnego – blatem stołowym, stolikiem kawowym, nóżkami fotela itd. – zdradza Andrzej Lęckoś, doświadczony projektant marki Meble Wójcik. Nowoczesne rozwiązania to więc nie tylko kwestia mody, ale także praktyczności i jak najlepszego połączenia wygody z dobrym designer. Sztuczny materiał, imitujący naturalny, bywa lepszym materiałem w codziennej eksploatacji. Jest lżejszy i łatwiej utrzymuje się go w czystości. Jest też dostępny dla każdego ze względu na niską cenę – dodaje projektant.

idealny salon wojcik
Idealny salon – to prostsze niż myślisz!

Korzystaj z kolorów i dekoracji!

Trendy wnętrzarskie ciągle się zmieniają. Również nasze własne upodobania nie są wieczne. Co zrobić, żeby być zadowolonym z wystroju swojego salonu przez długie lata? Rozwiązanie jest proste. Wybierz uniwersalne meble, a duszy twojemu salonowi niech nadadzą dodatki i kolory! Łatwo je zmienić, kiedy nam się znudzą, a jednocześnie stanowią niepowtarzalną wizytówkę twojego wnętrza. Na przykład, pomalowanie jednej ściany zdecydowanym kolorem sprawi, że pomieszczenie będzie się wyróżniać, a przy okazji nie wydasz fortuny na kosztowne, designerskie wyposażenie. Podobnie z dekoracjami – są nieporównywalnie tańsze niż same meble, dlatego możesz często je zmieniać i nie musisz się bać odważnych pomysłów.

Więcej inspiracji na: http://blog.meblewojcik.com.pl/