Pierwsza edycja Warsaw Moto Show rusza już 20 listopada

show moto_Mercedes-Benz-SLS

W przedostatni weekend listopada fanów motoryzacji z całej Polski czeka nie lada atrakcja. W nowym Centrum Targowo-Konferencyjnym Warsaw EXPO usytuowanym w Nadarzynie koło Warszawy, przy nowej trasie S8, odbędzie się pierwsza edycja Warsaw Moto Show – targów motoryzacyjnych jakich dotąd w stolicy nie było. Przez trzy dni, największy w Polsce obiekt wystawienniczy wypełni ponad pół tysiąca samochodów, które zwiedzający będą mogli podziwiać, testować, a także… kupić.

show moto_nissanz-SLS
Piątek – dzień dla specjalistów z branży motoryzacyjnej

Wszystkie wydarzenia, które zaplanowano na piątek, 20 listopada są skierowane dla dziennikarzy i ekspertów z branży motoryzacyjnej. Dzień zakońoczy się uroczystą galą, podczas której odbędzie się finał plebiscytu „Złota Kierownica”. To nagroda przyznawana przez magazyn Auto Świat. Statuetki trafią do importerów aut wybranych przez czytelników miesięcznika. Zwycięskie modele będą także prezentowane przez cały czas trwania targów.

Sobota z Kajetanem Kajetanowiczem
Rajdowy Mistrz Europy spotka się z odwiedzającymi największą imprezę motoryzacyjną w Polsce. W sobotę, 21 listopada Kajetan Kajetanowicz odpowie na pytania gości i dziennikarzy, opowie o miłości do motoryzacji, a może nawet… zdradzi swój przepis na sukces!

show moto_car_Tesla Model S P85D

Moc atrakcji…
Organizator na wystawę przeznaczył rekordową powierzchnię 54000m2, która została podzielona na trzy strefy tematyczne.
Salon samochodowy
Ponad 70 wystawców zaprezentuje najnowsze modele niemal wszystkich popularnych w Polsce marek. W tej strefie będzie można zobaczyć także wspaniałe auta luksusowe oraz superszybkie samochody sportowe. Warto zwrócić uwagę, że zaczęły się wyprzedaże rocznika, zatem obecni na targach sprzedawcy będą prześcigali się w promocjach. Wśród największych marek zaprezentują się: VW, Renault, Peugeout, Honda, Dacia, KIA, Opel, Skoda, Fiat, Isuzu, Iveco, Mercedes, Audi, Jaguar, Land Rover, Aston Martin, Maserati, Porsche, Ferrari, Lexus, Arrinera. Nie zabraknie też takich aut jak Lamborghini, Bentley, Rolls-Royce, Dodge, Ford Mustang czy Tesla. Przy okazji zwiedzający będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą firm ubezpieczeniowych, leasingowych i kredytodawców.

show moto_Mercedes-Benz-SLS2

Wystawa oldtimerów
Wyjątkowe auta zabytkowe cieszą każde oko. Motoryzacyjne dzieła sztuki opowiadają swoje historie, imponują designem, jakością wykonania i dbałością o szczegóły. Przywodzą na myśl czasy naszych rodziców, dziadków, a nawet pradziadków. Znane ze starych rodzinnych zdjęć oraz filmów wzbudzają wiele emocji, kiedy pokazują się na ulicach, wożą do ślubów czy uczestniczą w paradach. Odpowiednio zadbane są również znakomitą lokatą kapitału. W Warsaw Expo znajdziemy ich ponad 200. Błyszczące chromy, egzotyczne drewno, ręcznie modelowane karoserie z lakierem polerowanym na wysoki połysk. Wśród nich takie smaczki jak Ford Model T, który jako pierwsze amerykańskie auto wszedł do masowej produkcji, Polski Fiat 518, którym podróżował marszałek Rydz-Śmigły oraz auta startujące w historycznym rajdzie Monte Carlo. Wystawcami w tej strefie są prawdziwi pasjonaci, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i opowieściami.

 

show moto_

Wystawa sportowa
Oferta targów motoryzacyjnych nie mogłaby być kompletna bez samochodów i motocykli sportowych, w końcu to one są napędem postępu technologii. Rozwiązania testowane na torach wyścigowych i trasach rajdów wykorzystywane są przy produkcji pojazdów seryjnych, a w oparciu o sportowe emocje producenci budują swoje strategie marketingowe. Strefa sportowa będzie podzielona na dwie części. Pierwsza z nich to wystawa samochodów sportowych i motocykli ze wszystkich dyscyplin motosportu. Druga to strefa aktywna, w ramach której odbędą się pokazy driftingu, jazdy wyścigowej i rajdowej, a także jazdy terenowej. Zwiedzający będą mieli możliwość wzięcia udziału w przejazdach co-drive pojazdami, których na co dzień nie spotyka się na drogach. To będzie także szansa na spotkanie utytułowanych zawodników. Największą dawkę mocy zapewnią pokazy dwóch konkurencyjnych lig driftowych: Drift Masters i STW Drift Challenge.
Wystawa sportowa okazja do obejrzenia unikatowych aut rajdowych, wyścigowych i rallycross’owych.

Łączna powierzchnia Warsaw Moto Show – 54 tyś mkw.
Hala F – Salon Samochodowy – powierzchnia wystawy 23 tyś m2
Liczba wystawców – 70
Liczba samochodów – 150
Hala E – Wystawa Oldtimerów – powierzchnia wystawy 21 tyś m2
Liczba samochodów 200 – w tym 25 sportowych (większośd aut została wyprodukowana przed 1970r.)
Hala D – Wystawa sportowa – powierzchnia wystawy 9600m2
Liczba samochodów – 150
Znani sportowcy:
Kajetan Kajetanowicz – Rajdowy Samochodowy Mistrz Europy 2015
Rafał Sonik – zwycięzca rajdu Dakar w kategorii ATV (będzie gościł na Targach w sobotę, o godzinie 12:00)
Karol Basz – tegoroczny kartingowy Mistrz Świata
Ireneusz Sikora – utytułowany zawodnik motocyklowy, wielokrotny Mistrz Polski, oraz zdobywca tytułów w wyścigach 24 godzinnych, Alpe Adria Cup i wyścigach BMW