Jak dobrać perfumy damskie?

Zakup perfum wydaje się być prosty, jednak często okazuje się, że wybór odpowiedniego zapachu jest naprawdę problematyczny.

Perfumy powinny bowiem nie tylko podobać się osobie, która będzie ich używać. Równie ważne jest, by zapach dobrze pachniał na jej ciele, gdyż aromat może zupełnie inaczej reagować ze skórą danej osoby. Jak dobrać perfumy damskie, by być zadowolonym?

1. Perfumy damskie a sposób użycia
2. Jak wybrać ładne perfumy damskie dla siebie?
3. Jakich perfum unikać?

Perfumy są dla kobiety równie ważne jak sam strój i biżuteria. Dzięki nim kobieta nabiera pewności siebie, a także czuje się o wiele atrakcyjniejsza. Marylin Monroe mawiała, że sypia ubrana jedynie w kilka kropel Chanel N 5, czym podkreślała, jak ważny jest zapach dla każdej z pań. Jeśli i Ty uwielbiasz perfumy, sprawdź, jak wybrać zapach dla siebie.

Perfumy damskie a sposób użycia

Jak wybrać perfumy, by nie żałować? Przede wszystkim powinno się pamiętać, że każdy z zapachów ma inne przeznaczenie. Lekkie, kwiatowe lub cytrusowe nuty są przeznaczone na dzień. Dzięki nim kobieta czuje się pewnie w czasie pracy oraz podczas wykonywania codziennych czynności. Lekkie zapachy dobrze sprawdzają się zwłaszcza latem, gdy ich delikatna woń otacza ciało nawet w czasie upałów. Cięższe, silniejsze perfumy są natomiast przeznaczone do użytku wieczorowego. Wyraziste nuty sprawdzają się dobrze podczas ważnych wyjść, wesel, spektakli operowych i innych wydarzeń, które wymagają elegancji i klasy.

Co ważne, panie powinno odróżniać perfumy dla kobiet od wód toaletowych. Jest to szczególnie istotne, gdyż woda toaletowa krócej utrzymuje się na skórze, a jej zapach jest słabszy. W przypadku perfum już kilka kropel wystarcza, by otoczyć ciało przyjemną mgiełką przez wiele godzin. Woda toaletowa natomiast szybko wietrzeje, a jej ponowne użycie jest konieczne już po 3-4 godzinach.

Jak wybrać ładne perfumy damskie dla siebie?

Zapachy damskie są zróżnicowane, dlatego z pewnością każda z pań znajdzie wśród nich coś dla siebie. Na https://przetestujperfumy.pl/3-linia-damska dostępne są liczne perfumy oparte na nutach kwiatowych, cytrusowych, drzewie sandałowym, piżmie, ziołach, a nawet na zapachach korzennych lub tytoniu. Aby dobrać zapach dla siebie, powinno się testować perfumy na skórze. Popsikanie nimi papierka lub zakrętki nie daje możliwości dokładnego poznania danej kompozycji i realnej oceny, czy jest ona odpowiednim wyborem. Co ważne, jednorazowo nigdy nie powinno testować się na skórze kilku zapachów. W ten sposób utrudnia się sprawdzenie, czy kompozycja jest dopasowana do oczekiwań kobiety.

Aby ułatwić sobie wybór perfum, można zamówić najpopularniejsze perfumy damskie w postaci testerów. Próbki oryginalnych zapachów są tańsze niż duże flakony, dlatego znacznie lepiej sprawdzają się w czasie poznawania nowych kompozycji. Dzięki temu o wiele łatwiej jest wybrać dla siebie odpowiednie nuty, które sprawią, że zyskuje się na pewności siebie i seksapilu.

Jakich perfum unikać?

Zanim kupi się perfumy, powinno się sprawdzić, jakie jest ich pochodzenie. Tanie podróbki znanych zapachów zawsze są złym wyborem. Często ich zapach w ogóle nie przypomina oryginału, a aromat utrzymuje się na skórze znacznie krócej. Takich perfum powinno się bezwzględnie unikać, podobnie jak tanich wód toaletowych, dostępnych w sklepach z asortymentem w cenie kilku złotych za sztukę. Nie dość, że niskiej jakości wody toaletowe nieprzyjemnie pachną, to ich używanie może skończyć się powstaniem plam na odzieży i brzydkich odbarwień na kolorowych materiałach.