Jak dobrze wykorzystać sezon poświątecznych wyprzedaży?

Sezon poświątecznych obniżek trwa w najlepsze. Przygotowałyśmy dla Was kilka porad jak dobrze wykorzystać ten gorący okres.

jak dobrze wykorzystać sezon poświątecznych wyprzedaży? Fotolia
jak dobrze wykorzystać sezon poświątecznych wyprzedaży? Fotolia

Dzięki kilku wskazówkom upolujecie „to coś” i nie dacie się wciągnąć w zakupowe szaleństwo.

1. Na zakupy wybierz się z przyjaciółką

Już przed świętami sklepy zaczynają opróżniać magazyny i szykują się na nowe wiosenno-letnie kolekcje. A to oznacza, że masz szansę złapać okazję! Niestety możesz także kupić coś zupełnie bezużytecznego. Tylko dlatego, że jest znacznie tańsze, a Ty przecież uwielbiasz tę markę… Tu niezbędna okaże się pomoc przyjaciółki, która dobrze zna Twój styl i Twoją garderobę. Chłodnym okiem oceni, w czym dobrze wyglądasz.

2. Zanim wyjdziesz na łowy pomyśl czego Ci brakuje

Przed wyjściem na zakupowe szaleństwo warto przejrzeć garderobę. Zorientuj się, czego Ci brakuje i co warto kupić. Podczas sezonowych obniżek na półkach panuje bałagan i często po prostu ciężko się połapać. Pomocne będzie zrobienie listy potrzebnych rzeczy. Lista potencjalnych zakupów pozwoli Ci się skoncentrować na wybranych ubraniach. Zaoszczędzisz też sporo czasu.

3. Szukaj rzeczy uniwersalnych

Poszczególne marki wypuszczają co sezon ciuchy z charakterystycznymi printami czy modnymi aktualnie fasonami. Postaraj się wybierać ubrania uniwersalne, które będziesz mogła nosić niezależnie od panujących trendów. Skupiaj się na prostych krojach i stonowanych barwach. Będą wyglądały dobrze niezależnie od pory roku. Przykładem może być mała czarna czy klasyczny jednokolorowy płaszcz.

4. Znajdź perełkę

Nie możesz oderwać oczu od kolorowego futerka na przecenie? Jeżeli jest jakaś rzecz, która w mijającym sezonie wyjątkowo przypadła Ci do gustu, kup ją. Może być świetnym uzupełnieniem stylizacji, nawet jeżeli obecny trend za rok będzie kojarzony z kiczem. Nie zapominaj o punkcie trzecim! Znajdź wyjątkową i, co najważniejsze, jedną perełkę!

5. Sprawdzaj co, gdzie, kiedy

Na największe obniżki możemy natrafić zazwyczaj pod koniec stycznia. Warto jednak pamiętać, że towar może być już przebrany. Istnieje ryzyko, że nie znajdziemy swojego rozmiaru. Najczęściej zostają same XS i XL. W poszukiwaniu konkretnej rzeczy sprawdzaj jej dostępność w kliku sklepach lub na stronach internetowych. Często bardzo podobne modele znacząco różnią się ceną.

6. Dowiedz się jak wygląda zwrot

Zimowe wyprzedaże kojarzą się nam przede wszystkim z niekończącymi się kolejkami. Ciuchy często kupujemy „na czuja”, a sklepy zachęcają do „przymierzania w domu”. Nie zapomnij zapytać sprzedawcy, na jakich warunkach możesz zwrócić daną rzecz.

A teraz ruszaj na zakupy. Pamiętaj, że szałowa sukienka za 30 zł, to niewątpliwie świetna okazja – pod warunkiem, że będziesz w niej dobrze wyglądała!