Jak dokonać zwrotu z Allegro? – Poradnik

No więc kupiłaś buty na Allegro. Są śliczne, w idealnym kolorze, z miękkiej włoskiej skórki, z piękną czerwoną podeszwą (czerwone podeszwy są wciąż w modzie, nie?) i obcasem idealnej długości.

Szkoda tylko, że rozmiarówka najwyraźniej podana była w milimetrach. Zachodzi podejrzenie, że twoja trzyletnia siostra miałaby problem z ich założeniem. Podobnie ma się sprawa z tą nową sukienką. Tą co miała śliczny wzorek, ale po rozpakowaniu okazała się być raczej namiotem niż sukienką. No jeszcze są te spodnie, co miały być 100% bawełny, a mają większą zawartość spandexu niż kostium superbohatera. No i jeszcze bluzka… No w każdym razie czas na zwrot paczek. Na szczęście obok wszystkich nietrafionych wyborów zakupowych dokonałaś jednego trafionego: zamawiałaś dostawę przez InPost.

Zwrot allegro z InPost Allegro

Dzięki tej jednej słusznej decyzji w cały morzu chybionych możesz teraz bezproblemowo zwrócić zakupione przedmioty korzystając z usługi “zwrot allegro”. W serwisie Allegro kliknij zakładkę “Kupione” i na stronie, która się otworzy znajdź towary, które chcesz zwrócić. Kliknij ikonę „Szczegóły”, a następnie opcję „Zwróć część lub całość zakupu”. Następnie wypełnij dane w formularzu, który się otworzy i kliknij „Zgłoś zwrot sprzedającemu” wybierając Allegro InPost jako sposób wysyłki. Umożliwi ci to wygenerowanie kodu zwrotu za pomocą którego nadasz paczkę ze zwracanymi przedmiotami. Kod zwrotu dostaniesz SMSem. Pamiętaj żeby jednocześnie poinformować sprzedającego, że rozpoczęłaś zwrot paczek.
Pamiętaj, że dla zakupu towarów w ramach jednej oferty możesz wygenerować tylko jeden kod, niezależnie od ilości zakupionych przedmiotów w ramach tej oferty. Innymi słowy, jeżeli dostałaś paczkę z pięcioma parami butów, to możesz wygenerować jeden kod zwrotu dla tego zakupu. Za pomocą tego kodu możesz odesłać jedną albo wszystkie pary butów, ale w jednej paczce. Więc jeżeli po odesłaniu pierwszej zdecydujesz się na zwrot kolejnych, to będziesz musiała to już zrobić na własny koszt.
Teraz przygotuj przygotuj paczki do zwrotu. Nie będzie Ci potrzebny adres zwrotny. Do zwrotu paczek wystarczy ci kod który otrzymałaś w wiadomości SMS. Jeżeli zwracaną przesyłką jest Allegro miniKurier24 InPost będzie musiała udać się z nią i z kodem zwrotu do Punktu Obsługi Klienta InPost. Natomiast jeżeli zwracaną przesyłką jest Allegro Kurier24 InPost, a jej waga nie przekracza 25 kg i jej wymiary na to pozwalają (tzn. paczka jest dość mała żeby zmieścić się w skrytce paczkomatu) możesz zwrotu paczek dokonać z dowolnego Paczkomatu.
Pamiętaj, że masz 14 dni na rozpoczęcie procedury zwrotu paczek (tzn. kliknięcie przycisku „Zwrot”) od momentu odebrania przesyłki. Następnie masz kolejne 14 dni na faktyczny zwrot paczek.