Jak dopasować czapkę do kształtu twarzy?

Nakrycie głowy to dodatek, który potrafi podkreślić piękno stylizacji. Ważne, by wybrać model, który nie tylko pasuje do ubioru, ale również do kształtu twarzy. Na jaką czapkę się zdecydować, by wyglądać atrakcyjnie?

Jak dopasować czapkę do kształtu twarzy? Foto nastya_gepp/Pixabay

Wybierając nakrycie głowy chcemy, żeby idealnie komponowało się z całą stylizacją. Równie ważne jest, by czapka wyglądała korzystnie w połączeniu z naszą urodą. W zależności od rysów twarzy nie wszystkie modele będą prezentować się tak samo dobrze. Jak więc dopasować nakrycie głowy, by pasowała do kształtu twarzy?

Okrągła twarz

Ten kształt twarzy charakteryzuje się zaokrąglonymi policzkami i podbródkiem oraz podobną długością i szerokością buzi. Jeśli masz okrągłą twarz, ważne żebyś przy wyborze nakrycia głowy szukała takiego, które pomoże ci optycznie ją wysmuklić. Dobrze sprawdzi się klasyczna smerfetka, czyli czapka przylegająca na wysokości uszu i wydłużona z tyłu, ważne jednak, by nie opinała czoła. Do okrągłej twarzy pasują również kaszkiety oraz duże berety. Istotny jest sposób ich noszenia, nakrycie głowy noszone „na bakier„, lekko przekrzywione wyszczuli buzię. Modne w ostatnich czasach czapki z pomponem również będą świetnym wyborem.

Jak dopasować czapkę do kształtu twarzy? Foto freestocks/Unsplash

Trójkątna twarz

Cechy charakterystyczne trójkątnej twarzy to m.in. szerokie czoło, wyraziste kości policzkowe i zarysowany podbródek. Jeśli masz właśnie taki kształt twarzy postaw na grube, wełniane czapki, zakrywające czoło lub te z nausznikami, uszatki. Dobrze sprawdzą się również dopasowane nakrycia głowy. Wybierając kapelusz zdecyduj się na ten z małym rondem. Zrezygnuj z czapek mocno zsuniętych do tyłu.

Jak dopasować czapkę do kształtu twarzy? Foto DAVIDCOHEN/Unsplash

Kwadratowa twarz

Kwadratowa twarz to przede wszystkim szerokie kości policzkowe, mocno zarysowana szczęka i płaskie czoło. Jeśli kształt twojej buzi pasuje do opisu, wybierając nakrycie głowy staraj się, by uzyskać efekt optycznego zwężenia i wysmuklenia. Doskonale sprawdzą się wełniane, wysokie czapki z pomponem. Również beret zsunięty na tył głowy wyszczupli twarz i nieco złagodzi jej rysy. Dobrym wyborem będzie także kapelusz z dużym rondem. Przy kwadratowym kształcie buzi lepiej unikaj dopasowanych, obcisłych czapek z dzianiny typu beanie.

Jak dopasować czapkę do kształtu twarzy? Foto Instagram @holystic.official

Prostokątna twarz

Prostokątna twarz jest długa i wąska, charakteryzuje się wysokim czołem i kanciastym podbródkiem. Jeśli kształt twojej buzi pasuje do opisu, szukając czapki wybieraj te, które optycznie skrócą twarz. Idealnie sprawdzą się nakrycia głowy nachodzące na czoło. Postaw na duże, futrzane modele, czapki uszatki czy te stworzone z miękkich dzianin. Nasunięty na czoło beret również doda ci wdzięku. Jeśli chcesz założyć kapelusz, wybierz ten ze średnim rondem bądź w stylu retro. Zdecydowanie zrezygnuj z wąskich i długich modeli oraz pasiastych wzorów.

Jak dopasować czapkę do kształtu twarzy? Foto Instagram @pihkassapintaan

Twarz w kształcie serca

Wyraźnie zarysowane kości policzkowe, szerokie czoło i wąski, spiczasty podbródek to cechy charakterystyczne twarzy w kształcie serca. Dobierając czapkę postaraj się złagodzić nieco rysy buzi. Najlepiej sprawdzi się luźne nakrycie głowy, opadające na czoło. Jeśli chodzi o kapelusz wybierz taki ze średnim lub dużym rondem. Natomiast latem i wiosną postaw na czapkę z daszkiem. Staraj się unikać fasonów odkrywających czoło.

Jak dopasować czapkę do kształtu twarzy? Foto Instagram @reesewitherspoon

Owalna twarz

W przypadku owalnej twarzy wybór nakrycia głowy zależy głównie od preferencji. Posiadając taki kształt twarzy dobrze będziesz wyglądać praktycznie w każdym fasonie. Wypróbuj różne modele, by znaleźć ulubiony. Kaszkiety, berety, puchowe czapki oraz kapelusze, masz w czym przebierać!

Jak dopasować czapkę do kształtu twarzy? Foto Instagram @sophies_thoughts

K.G.