Jak działa pożyczka na raty?

Uproszczony proces ubiegania się o pożyczkę, który w całości można przeprowadzić, nie wychodząc z domu, minimum formalności czy możliwość spłacania zobowiązania w formie wygodnych rat – to najważniejsze cechy pożyczek ratalnych online.

Jak działa pożyczka na raty?

Ponadto ich zalety to korzystne oprocentowanie, a także szybka weryfikacja zdolności kredytowej. Dowiedz się, ile pieniędzy możesz pożyczyć w ten sposób oraz jak krok po kroku wziąć pożyczkę na raty przez internet.

Pożyczka na raty – co to jest?

Pożyczka ratalna to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują gotówki na pilne wydatki, ale nie mają zgromadzonych wystarczających oszczędności. Można ją zaciągnąć na dowolny cel, a wszelkie formalności z tym związane w większości przypadków załatwia się online, bez wychodzenia z domu. Proces weryfikacji pożyczkobiorcy trwa najczęściej kilka minut, a środki trafiają na jego konto jeszcze tego samego dnia, w którym złożono wniosek.

Spłata pożyczki ratalnej – jak sama nazwa wskazuje – odbywa się w ratach, czyli regularnych, comiesięcznych transzach (kapitał i odsetki są dzielone przez określoną liczbę miesięcy). Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba zaciągająca zobowiązanie ma możliwość zaplanowania domowego budżetu – miesięcznych płatności może dokonywać bez nadmiernego obciążania portfela.

Pożyczka online na raty krok po kroku

Pożyczki na raty miesięczne przez internet to rozwiązanie, które jest kompromisem pomiędzy bardziej skomplikowanym procesem udzielania pożyczek gotówkowych bankowych a wysoko oprocentowanymi pożyczkami krótkoterminowymi, tzw. chwilówkami. Korzystając z pożyczki online Smartney, można pożyczyć nawet 60 tys. zł na 96 miesięcy. To połączenie najwyższych standardów finansowania z prostym i przejrzystym procesem uzyskania wsparcia finansowego.

Jak wziąć pożyczkę online na raty?

 1. Wejdź na stronę internetową firmy pożyczkowej.
 2. Określ kwotę, jaką chcesz pożyczyć.
 3. Ustal, na jak długo chcesz zaciągnąć pożyczkę, czyli w ilu ratach będziesz ją spłacał.
 4. Przygotuj swój dowód osobisty – w większości przypadków to jedyny dokument, jakiego będziesz potrzebował.
 5. Wypełnij wniosek przez stronę internetową. Podaj m.in. swoje dane osobowe, miejsce zamieszkania, status mieszkaniowy, źródło dochodu. Potwierdź te informacje online.
 6. Zaakceptuj ofertę i czekaj na przelew.

Dlaczego warto zaciągnąć pożyczkę pozabankową na raty?

Najistotniejsze cechy pożyczek ratalnych online to:

 • możliwość indywidualnego dopasowania kwoty pożyczki i liczby rat,
 • korzystne oprocentowanie,
 • szybki proces, bez zbędnych formalności,
 • możliwość złożenia wniosku w całości online,
 • przejrzysty i szybki proces weryfikacji zdolności kredytowej, m.in. dzięki informacjom udostępnianym z baz danych,
 • bezzwłoczne otrzymanie decyzji, a w razie pozytywnego rozpatrzenia – błyskawiczny przelew środków na konto,
  prawo do odstąpienia od umowy zawartej elektronicznie w ciągu 14 dni od jej podpisania.
 • Artykuł sponsorowany