Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały?

Fryzjerzy wiedzą, jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały. Zdaniem profesjonalistów odpowiednie obcinanie włosów gwarantuje zadbany wygląd.

Długie włosy jak obciąć
Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały?

Fryzjerzy wiedzą, jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały. Zdaniem profesjonalistów odpowiednie obcinanie włosów gwarantuje zadbany wygląd. Zdrowym i gładkim włosom nawet najprostsze podcięcie nadaje stylowości. Jeżeli tak się stało, że włosy urosły, a całokształt fryzury utracił swój kształt, widoczne są rozdwojone końce, można wziąć nożyczki i samodzielnie obciąć końcówki włosów. Nie jest to wcale trudne, znając proste zasady techniki. Poznaj je i wykorzystaj!

Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały?

Piękna fryzura o lśniących, jedwabistych włosach to niezbędny element wdzięku każdej kobiety. Aby włosy wyglądały właśnie tak, wymagają starannego podejścia i pielęgnacji. Pod wpływem różnych, nie najlepszych czynników, włosy tracą miękkość, blask, rozdwajają się końcówki. Dlatego najpewniejszym sposobem na wyleczenie włosów jest podcięcie końcówek. Jeśli odetniesz nawet kilka milimetrów, wygląd fryzury natychmiast się zmieni.

I nie trzeba się obawiać, że regularne ubytki kilku milimetrów nie pozwolą na osiągnięcie długo oczekiwanej długości. Włosy odrastają około dziesięciu do piętnastu milimetrów miesięcznie, a nawet trochę więcej. Jeśli przycinasz końce, co dwa miesiące o centymetr lub pół centymetra, to jest szansa na wyhodowanie pięknych włosów. Ale jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały? Normalne przycinanie włosów nie jest wcale trudne, jeśli masz odpowiednio zorganizowane miejsce do strzyżenia i zestaw wszystkich niezbędnych narzędzi odpowiedniej jakości.

Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały?
Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały?

Na początku trzeba przygotować takie narzędzia jak:

  • Profesjonalne nożyczki
  • Spray wodny
  • Grzebień wykonany z naturalnego materiału
  • Nożyczki do przerzedzania włosów
  • Lustro
  • Pielęgnica
  • Gumki, spinki do włosów.

Na co zwrócić uwagę przed obcinaniem długich włosów?

Włosów nie należy ciąć typowymi nożyczkami domowymi. Jeśli spojrzysz pod mikroskop, co dzieje się z każdym włosem w tym przypadku, zobaczysz okropny obraz. Nożyczki, które nie nadają się do obcinania, dosłownie rozdrabniają łodygi włosów. Po drugie, warto wziąć pod uwagę pożądaną długość loków i szybkość ich wzrostu. Jeśli nie planujesz zapuszczać włosów w najbliższej przyszłości, możesz bezpiecznie usuwać 3-5 centymetrów, co kilka miesięcy. Jeśli wręcz przeciwnie, chcesz je wyhodować, trzeba częściej obcinać długie włosy, aby się ładnie układały raz na 3-4 tygodnie, ale obetnij tylko jeden centymetr. Dzięki temu bardzo szybko wyhodujesz piękne i długie włosy. Ponadto wielokrotnie udowodniono, że wystarczy regularne podcinanie końcówek, wtedy włosy zaczynają lepiej rosnąć i stopniowo stają się grubsze. Wystarczy zacząć regularnie przycinać końcówki o 1–2 centymetry, a po kilku miesiącach różnica będzie widoczna gołym okiem.

Jak prawidłowo obciąć końcówki włosów?

Na początek dokładnie oczyść włosy z wszelkich zabrudzeń za pomocą łagodnego szamponu bez siarczanów. Zastosuj odżywkę lub maskę na całej długości, warto użyć pielęgnicy. Strzyżenie wykonuje się na wilgotnych włosach, dlatego najpierw należy je lekko wysuszyć, a następnie rozczesać na całej długości.

Długie włosy jak obciąć
Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały?

Strzyżenie dwóch kucyków: szybkie i piękne

To jeden z najłatwiejszych i najszybszych sposobów, który nie wymaga specjalnych umiejętności. Zrób przedziałek na środku głowy i podziel włosy na dwie równe części. Zbierz każdą część w niski, prosty kucyk. Rozczesz tak, aby wszystkie włosy miały tę samą długość. Następnie opuść gumki do pożądanego poziomu strzyżenia i odetnij pasma na poziomie gumek, trzymając nożyczki pod kątem 45 stopni. W tej wersji uzyskasz piękną półokrągłą fryzurę.

Strzyżenie kaskada w domu

Jak obciąć długie włosy żeby się ładnie układały w formie kaskady? Taka fryzura nadaje się zarówno do idealnie prostych, jak i mocno kręconych pasm, ta fryzura od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych. Okazuje się, że zrobienie tego w domu jest całkiem proste! Umyj włosy i przygotuj je jak wskazano powyżej, a następnie dobrze je rozczesz. Zbierz loki w kucyk na samym czubku głowy i zwiąż cienką gumką. Użyj nożyczek, aby przyciąć powstały ogon do długości, którą pierwotnie planowałaś przyciąć. Jeśli włosy są wystarczająco grube, nie chwytaj całkowicie całego ogona, aby uniknąć nierówności fryzury, a także profiluj końce przerzedzającymi nożyczkami.


Artykuł partnera