Jak pozbyć się rumienia na twarzy? Postaw na zabieg laserem Alma Harmony

Rumień na twarzy często spotykany jest u osób posiadających skórę naczyniową. Niestety oprócz nieestetycznego wyglądu niesie on za sobą liczne objawy somatyczne, takie jak pieczenie, kłucie, swędzenie czy ściąganie skóry.

Jak pozbyć się rumienia na twarzy? Postaw na zabieg laserem Alma Harmony

Medycyna estetyczna wprowadziła jednak zabiegi, które pozwalają pozbyć się tej dolegliwości raz na zawsze. Należy do nich między innymi laser Alma Harmony XL PRO — prawdziwa innowacja na rynku beauty. Czym dokładnie jest rumień? Dlaczego pojawia się na skórze? Jak przebiega proces usunięcia go z ciała? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czym jest rumień i jak go rozpoznać?

Skóra naczyniowa jest nadmiernie reaktywna w stosunku do czynników miejscowych i ogólnych, przez co dużo łatwiej ulega zaczerwienieniu. Cera z tendencją do rumienia najczęściej jest określana jako wrażliwa. Problem ten dotyczy obu płci, jednak znacznie częściej obserwowany jest u pacjentów z I i II fototypem skóry. Zaczerwienienie początkowo jest przemijające, z czasem jednak zmiany rumieniowe mogą się utrwalać. Przemijające lub stałe rozszerzenie naczyń mikrokrążenia skórnego obserwuje się głównie na twarzy, szyi i dekolcie, w szczególności na skórze policzków i nosa. Wzmożona reaktywność naczyniowa skóry w wielu przypadkach jest wstępem do trądziku różowatego.

Miejsca występowanie rumienia

Rumień występuje najczęściej w tzw. okolicach rumieniowych ciała, czyli na skórze twarzy i okolic, takich jak szyja, dekolt oraz górna część klatki piersiowej. Początkowo zmiany rumieniowe ustępują samoistnie, z czasem stają się coraz trwalsze. Finalnie przyjmują formę coraz wyraźniejszych, drobnych naczynek krwionośnych, nazywanych też trwale rozszerzonymi powierzchniowymi naczyniami włosowatymi splotu podbrodawkowatego, prześwitującymi przez naskórek czy teleangiektazjami.

Do kogo zgłosić się z problemem rumienia na twarzy?

Leczeniem rumienia na twarzy zajmują się lekarze znanych specjalizacji, tacy jak: dermatolodzy, alergolodzy, chirurdzy plastyczni czy lekarze medycyny estetycznej. Problemy skóry naczyniowej i wrażliwej znajdują się również w obszarze zainteresowań kosmetologii. Przed wieloma zabiegami z zakresu medycyny estetycznej zalecana jest konsultacja z kosmetologiem, który dysponuje odpowiednią wiedzą z zakresu funkcjonowania skóry, zabiegów fizykalnych oraz działania i zastosowania kosmetyków.

Zalety zabiegów z zakresu medycyny estetycznej na rumień

Do zalet zabiegów medycyny estetycznej na rumień należy między innymi poprawa mikrokrążenia, stymulowanie produkcji kolagenu, będącego budulcem ścian naczyniowych, uszczelnienie, wzmocnienie i poprawa elastyczności naczyń włosowatych, obkurczenie rozszerzonych naczyń krwionośnych oraz szeroko pojęte działania antyoksydacyjne.

Zabieg na rumień laserem Alma Harmony

Laser Alma Harmony to innowacyjne urządzenie, które służy do leczenia różnego rodzaju problemów skórnych. Wykorzystuje serię trzech filtrów, koncentrując światło w jednym zakresie. Dzięki emisji światła z przedziału od 500 do 600 nanometrów skóra jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła. Cały zabieg przebiega w sposób całkowicie bezpieczny. Technologia, jaką wykorzystuje laser Alma Harmony XL PRO, pozwala ekspertom medycyny estetycznej i dermatologom na efektywne działanie w walce o zdrową, piękną skórę ich pacjentów.

Szukasz miejsca, w którym usuniesz rumień szybko i skutecznie? Sprawdź ofertę kliniki Preibisz SkinDoctors.

Laserowe usuwanie rumienia naczyniowego — efekty po zabiegu

Na wstępie należy pamiętać, że usuwanie rumienia przynosi najlepsze efekty we wczesnym stadium zmian dermatologicznych. Warto jednak skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które mogą przynieść efekty, takie jak zmniejszenie lub całkowite usunięcie zmian naczyniowych, poprawa kolorytu skóry, spłycenie porów, stymulacja włókien kolagenowych zapewniające poprawę jędrności skóry czy odmłodzenie skóry.

Zalecenie po zabiegu usuwania rumienia laserem

Jak pozbyć się rumienia na twarzy? Postaw na zabieg laserem Alma Harmony

Po zakończonym zabiegu z użyciem Alma Harmony XL PRO należy pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry. W tym celu warto zastosować preparaty, takie jak alantan czy bepanthen. Pod ręką powinna znaleźć się też odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna, najlepiej z wysokim filtrem, którą stosować należy do 30 dni po zakończonym zabiegu. Jeśli chcesz cieszyć się efektem skóry o jednolitym kolorycie, pozbawionej zmian takich jak rumień, zrezygnuj z korzystania z sauny, gruboziarnistych peelingów oraz drażniących skórę kosmetyków.

Laserowe usuwanie rumienia — ile zabiegów?

Można określić, że standardowe leczenie rumienia naczyniowego trwa od jednego do czterech miesięcy. Między każdym zabiegiem naświetlania należy zachować 2-4 tygodniowe przerwy. Pamiętaj, że usuwanie rumienia należy do indywidualnych uwarunkowań genetycznych, stadium oraz natężenia zmian dermatologicznych. Standardowo przyjmuje się, że widoczna poprawa zauważalna jest u Pacjentów po 4-8 naświetlaniach. Należy pamiętać, że zabiegi usuwania rumienia wykonuje się od jesieni do wiosny, aby uniknąć ekspozycji skóry na letnie słońce.

Artykuł partnera