Jak uciec od najbardziej przygnębiającego dnia w roku?

W tym roku „Blue Monday” dopadnie nas 15. stycznia. Jeśli zastanawiasz się, jak przezwyciężyć ponury nastrój tego dnia, największa wyszukiwarka obiektów noclegowych pomoże Ci znaleźć odpowiedź! Zostań cyfrowym nomadą (ang. „digital nomad”)! Ucieknij od wiecznych korków, biurowców, zimna, szarugi i zamień biuro na jedną z egzotycznych przestrzeni coworkingowych!

Jak uciec od najbardziej przygnębiającego dnia w roku?

Roam Ubud – Bali (Indonezja)

Roam Ubud położone na Bali będzie rajem dla wszystkich freelancerów i pracujących zdalnie! To nie tylko świetna przestrzeń coworkingowa, ale również miejsce, które ceni sobie budowanie wspólnoty pomiędzy wszystkimi mieszkańcami. Dzięki idei co-living szybko zaaklimatyzujesz się w nowym miejscu i zaprzyjaźnisz się z nowymi sąsiadami.
Chcesz zostać na tydzień, miesiąc? Możesz dostosować pobyt do swoich potrzeb, wciąż mając możliwość korzystania z wszystkich udogodnień: wifi, zajęć jogi, sesji masażu, wycieczek, basenu i oczywiście z przestrzeni do pracy.

Adres: Jalan Raya Penestanan Kelod, Ubud, Kec. Gianyar – Bali, Indonezja
Pogoda: w styczniu od 24°C do 30°C
Cena piwa: wystarczy 3,50 zł, abyś mógł celebrować chwilę przerwy pod palmami z tym zimnym napojem w dłoni!

Jak uciec od najbardziej przygnębiającego dnia w roku?

KoHub – Koh Lanta (Tajlandia)

Na pewno docenisz uroki przebywania w tej tajskiej oazie! Położona w centrum jednaj
z najbardziej przyjaznych wysp w Tajlandii, przestrzeń coworkingowa KoHub otoczy Cię przyjazną rodzinną atmosferą. A gdy będziesz potrzebować wytchnienia od pracy, wystarczy kilka kroków, by znaleźć się na słonecznej plaży! W wolnym czasie wyspa również zapewni Ci wiele atrakcji, takich jak: nurkowanie, pływanie kajakiem, wyprawy do lasów namorzynowych, zabiegi odnowy biologicznej… każdy na pewno znajdzie coś dla siebie!

Adres: 633, Moo 3, Pra Ae, Ko Lanta – Krabi, Tajlandia
Pogoda: od 21°C do 33°C i tylko 1 deszczowy dzień w styczniu!
Pływanie: temperatura morza to 29°C przez cały rok!

Jak uciec od najbardziej przygnębiającego dnia w roku?

Dreamplex – Ho Chi Minh (Wietnam)

Ho Chi Minh powita Cię tropikalną pogodą i pełną życia miejską dżunglą! Co prawda ta przestrzeń coworkingowa może przypominać trochę Twoje obecne biuro, z tą różnicą, że codzienna droga do pracy każdego dnia będzie niezwykła wycieczką w głąb orientu. Ho Chi Minh to miasto, którego elektryzująca energia na pewno udzieli się i Tobie. Odkryjesz, jak przeszłość i przyszłość, tradycja i nowoczesność przenika się na każdym kroku tworząc przestrzeń, w których świetnie współistnieją świątynie i drapacze chmur, uliczni golarze i biznesmeni… Tutaj przeciwieństwa przyciągają się z ogromną siłą.

Adres: Piętra 9 – 10 – 11, 21 Nguyen Trung Ngan Street, District 1 – Ho Chi Minh, Wietnam
Pogoda: od 24°C do 33°C w styczniu
Street-food: znajdziesz go wszędzie, a do tego znajdziesz pyszne dania za mniej niż 8 złotych!

Jak uciec od najbardziej przygnębiającego dnia w roku?

Dojo Bali – Canggu (Indonezja)

A co powiesz na pracę przy Echo Beach, jednym z najbardziej znanych miejsc do surfowania na świecie? To właśnie tę plaże wybrała na swoją siedzibę przestrzeń coworkingowa Dojo Bali. Na miejscu zakosztujesz cudownej egzotyki i niebywałego komfortu. Do dyspozycji będziesz mieć basen otoczony tropikalnym ogrodem, klimatyzowane miejsca do pracy indywidualnej lub w grupie, soczyste koktajle oraz niepowtarzalną możliwość zrobienia sobie przerwy na chwilę szaleństwa na desce!

Adres: No. 88 Jalan Batu Mejan – Canggu, Echo Beach Kuta Utara, Kabupaten Badung – Bali, Indonezja
Pogoda: od 27° C do 30° C w styczniu
Lekcje surfowania: rozpocznij naukę w The Chill House (koszt: 150zł) zanim spróbujesz złapać pierwszą falę na Echo Beach!

Jak uciec od najbardziej przygnębiającego dnia w roku?

BeacHub – Koh Phangan (Tajlandia)

Wybrany najlepszą przestrzenią coworkingową BeacHub, położony jest, jak sama nazwa wskazuje – na plaży. Biurka, pomieszczenia do pracy, mieszkalne bungalowy (tutaj twórcy również wspierają ideę co-working & co-living) wybudowane są bezpośrednio na złotym piasku nad brzegiem morza.

Dodatkowo, poza niebiańskimi warunkami do pracy, czeka na Ciebie masa udogodnień, które tylko utwierdzą Cię w przekonaniu, że taka praca może być przyjemniejsza niż niejedne wakacje! Znajdziesz tu kawiarnię serwującą zdrowe przekąski i posiłki, dobrze wyposażoną siłownię, zajęcia jogi z widokiem na morze, kino na wolnym powietrzu… i znacznie więcej, niż możesz sobie wyobrazić myśląc o przestrzeni do pracy.

Adres: Moo 8 Koh Phangan, Thaïlande, 84280, Thaïlande
Pogoda: od 27° C do 30° C w styczniu
Nocny targ: na lokalnym Thong Sala znajdziesz najlepsze lokalne przysmak

źródło: hometogo.pl