Jak uporać się z plamami po samoopalaczu?

Nie da się ukryć, że wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Dla większości z Nas pojawia się wreszcie okazja, by pochwalić się piękną opalenizną. Co zrobić, gdy samoopalacz "dał plamę"? Przedstawiamy sprawdzone porady.

Jak uporać się z plamami po samoopalaczu?

Mało komu za pierwszym razem udaje się równomiernie zaaplikować samoopalacz. Przed nałożeniem preparatu należy pamiętać o porządnym peelingu i użyciu balsamu nawilżającego. Czasem wystarczy chwila nieuwagi i zamiast promiennej cery otrzymujemy nieestetyczną plamę. Przedstawiamy sprawdzone rozwiązania tego problemu.

Peeling

Regularne wykonywanie peelingu jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na usunięcie plam po samoopalaczu. Peeling mechaniczny, za pomocą łagodnego środka ściernego, usunie martwe komórki skóry, a wraz z nimi nadmiar barwnika z samoopalacza. Można użyć rękawicy do peelingu, peelingów dostępnych w sklepie lub domowej roboty mieszanki cukru czy soli z oliwą z oliwek.

Sok z cytryny

– Naturalne właściwości wybielające soku z cytryny mogą sprawdzić się w walce z plamami. Przeciętą cytrynę należy delikatnie wetrzeć w plamę i pozostawić na kilka minut, a następnie spłukać. Sok z cytryny może jednak podrażniać skórę, dlatego później należy zastosować nawilżający krem.

Olejki

Naturalne olejki, takie jak oliwa z oliwek, olej kokosowy czy olej dla dzieci, są świetnym sposobem na nawilżenie skóry, co ułatwia proces złuszczania nadmiernie nabarwionej skóry. Olej należy nałożyć na skórę, delikatnie masować i pozostawić na kilka minut, a następnie spłukać ciepłą wodą i mydłem.

Mleczko do ciała

Mleczko do ciała nie tylko nawilża skórę, ale także może pomóc w złagodzeniu plam po samoopalaczu. Aplikacja nawilżającego mleczka na skórę może pomóc w łagodnym usuwaniu samoopalacza, szczególnie jeśli stosujesz je regularnie.

Woda utleniona

Woda utleniona może zostać wykorzystana jako środek wybielający. Powinna być stosowana bardzo ostrożnie i w niewielkich ilościach, należy ją rozcieńczyć, a następnie zaaplikować na plamę za pomocą czystego wacika. Po nałożeniu trzeba dokładnie spłukać obszar wodą.

Specjalne środki do usuwania samoopalacza

To produkty dostępne w drogeriach, które zostały stworzone specjalnie do usuwania samoopalacza. Są one często bogate w składniki pozwalające delikatnie rozpuścić barwnik i ułatwić jego usunięcie.

W przypadku każdej metody, zaleca się zaczęcie od przetestowania produktu na małym, niepozornym fragmencie skóry, aby sprawdzić, czy nie występuje alergia lub podrażnienie. Po każdym zabiegu ważne jest dokładne nawilżenie skóry, aby przywrócić jej naturalną równowagę.