Jak uporać się z plamami po samoopalaczu?

Nie da się ukryć, że wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Dla większości z Nas pojawia się wreszcie okazja, by pochwalić się piękną opalenizną. Co zrobić, gdy samoopalacz "dał plamę"? Przedstawiamy sprawdzone porady.

Jak uporać się z plamami po samoopalaczu?

Mało komu za pierwszym razem udaje się równomiernie zaaplikować samoopalacz. Przed nałożeniem preparatu należy pamiętać o porządnym peelingu i użyciu balsamu nawilżającego. Czasem wystarczy chwila nieuwagi i zamiast promiennej cery otrzymujemy nieestetyczną plamę. Przedstawiamy sprawdzone rozwiązania tego problemu.

Pływanie

Chlorowana woda w basenie upora się z najtrudniejszymi zabrudzeniami na skórze, a przy okazji pozwoli nam się zrelaksować.

Peeling gruboziarnisty

Złuszczenie naskórka z pewnością będzie przydatne i efektywne. Jeśli jesteście zwolenniczkami naturalnych kosmetyków, możecie wykonać peeling własnej roboty. Wystarczy do tego kawa i oliwa.

Sok z cytryny

Nie od dziś wiadomo, że cytryna ma właściwości rozjaśniające. Wystarczy wycisnąć sok z owocu, nałożyć na wacik, a następnie zaaplikować na problematyczne miejsce.

Szorstki ręcznik

Jeśli chcemy cieszyć się długą opalenizną, musimy unikać ręcznika o szorstkim materiale. W tym wypadku wystarczy postąpić odwrotnie.