Jak urządzić salon w stylu vintage?

Styl vintage to nowy trend w wystroju mieszkań. Wyróżnia się łączeniem przeciwieństw, dzięki czemu każde mieszkanie urządzone w tym stylu będzie wyjątkowe. Sprawdź z nami podstawowe zasady stylu vintage i zobacz, jak urządzić salon.

Jak urządzić salon w stylu vintage?

Aranżacja wnętrz w stylu vintage pokazuje, że dobry design nigdy się nie starzeje. Lekkie fotele, stoliki kawowe z giętymi nóżkami, drewno może pojawić się również w takich elementach mebli wypoczynkowych, jak podłokietniki czy podnóżki, plakaty filmowe i białe, gładkie ściany tworzą klimat stylu vintage. Nie można też zapomnieć o prawdziwym parkiecie w salonie, czy pokoju dziennym.

Salon w stylu vintage

Jak urządzić salon w stylu vintage?

Aranżując salon w stylu vintage, można pozostawić w nim stare meble w nowoczesnym salonie, albo można stylizować nowe rzeczy na wzór starych. Wnętrze w starym stylu to nie jest wnętrze pełne prostych mebli.
W salonie w starym stylu będą dobrze wyglądać meble fornirowane egzotycznymi gatunkami drewna, czy inkrustowane. Meble mają wyglądać nobliwie, dostojnie, klasycznie. W cenie są wszelkie zdobienia roślinne, a więc gałązki roślin, liście, kwiaty, czy po prostu ozdobne esy- floresy kojarzące się z secesją. Ważne jest jednak, by te przedmioty były dobrej jakości, przede wszystkim niezniszczone. Musimy przypomnieć sobie lata 60-te i wtedy możemy poszukać foteli, puf, sof na nóżkach czy regałów z dawnych czasów.
W salonie dziennym w stylu vintage znakomicie odnajdzie się kolekcja płyt winylowych z adapterem lub plakaty filmowe z aktorami tamtych czasów. Tak zaaranżowany salon nabiera lekkości i stylu. Aby nadać lepszego charakteru, możemy bawić się również sztukaterią, np. gzymsy pod sufitami i wymuskany parkiet w jodełkę. To jeszcze nie wszystko, na ścianach możemy położyć tapety ze wzorami retro lub wyraźnymi wzorami geometrycznymi, tapety w kolorze pomarańczy oraz szerokie ramy obrazów i lustra, sprawią, że w salonie będzie wesoło i stylowo.

Jak urządzić salon w stylu vintage?

Styl vintage naprawdę pozwala nam na stworzenie wnętrz wyjątkowych, a zarazem niepowtarzalnych. Ważnym elementem aranżacji może być bogato zdobiona lampa wisząca, ale i też może być ta prosta, surowa, minimalistyczna lampa, a żarówki mogą zastąpić świece. Oprócz lampy wiszącej w salonie w starym stylu powinna znaleźć się też lampa
stojąca, która pomoże stworzyć nastrój, gdy będziemy chcieli wypocząć. Lampa powinna mieć ozdobną podstawę i elegancki, stylowy abażur. Dobrze będzie się prezentował żyrandol z kryształkami, taki bardziej klasyczny w swojej formie.

Jak urządzić salon w stylu vintage?

Dobrze jest, kiedy w salonie mamy miejsce na kominek. W salonie w starym stylu świetnie pasuje kominek stylowy. Jego obudowa powinna być równie elegancka, jak meble, przypominająca portal wiktoriański, czyli bogato zdobiony. Chcąc podkreślić ten styl, to palenisko może być zasłonięte ozdobną, giętką lub kutą kratą. Kominek ogrzewając wnętrze salonu, często był miejscem wieczornych spotkań. Można na nim postawić rodzinne portrety, pamiątki, lichtarze, a także zegar w ozdobnej ramie. Dzięki temu wszystkiemu, wnętrze salonu będzie oryginalne i niepowtarzalne.

Jak urządzić salon w stylu vintage?

Sofy na nóżkach, stylowe pufy, czy fotele można znaleźć w naszym sklepie Scandicsofa.pl. Oferujemy duży wybór materiałów tapicerskich, a próbniki dla naszych klientów są całkowicie darmowe. Realizujemy również indywidualne zamówienia. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem, z pewnością każdy znajdzie tutaj sofę, czy fotel,
który będzie pasował do stylu vintage.

Wpis znaleziono dzięki:

- Sofy na nóżkach

- Kanapa w salonie

- Styl Vintage