Jak zachować czystość w domu, w którym jest pies? Mamy kilka porad!

Obecność psa często sprawia duży problem z utrzymaniem czystości w domu. Mamy kilka porad, które pomogą ci ochronić twoje wnętrza przed plamami i sierścią.

foto. Pixabay

Wiele osób marzy o posiadaniu czworonogiego przyjaciela. Posiadanie psa zazwyczaj jest równoznaczne z bałaganem w domu. Trudno oczekiwać od psa, aby dbał o czystość jak człowiek, ale istnieje kilka sposobów na to, aby zmniejszyć ryzyko powstawania szkód i zabrudzeń.

Wybierz odpowiedni dywan

Zmień dywany na bardziej uniwersalne modele – takie, które mogą zostać umieszczone zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Są wykonane z materiałów bardziej odpornych na bród i prostszych w sprzątaniu. Wystarczy przetrzeć je wilgotną gąbką, bez użycia dodatkowych środków czystości. Umieść dywany tam, gdzie pies najbardziej lubi leżeć. To zmniejszy ilość plam i sierści na podłodze oraz umili atmosferę domu.

Powrót ze spaceru

Zazwyczaj najwięcej brudu pojawia się po powrocie ze spaceru. Dlatego warto przygotować się do powrotu jeszcze przed wyjściem. Zostaw w przedpokoju wilgotną gąbkę, żeby wytrzeć psu łapy od razu, jak wejdziecie do mieszkania. Długowłosego albo małego psa lepiej wsadzić do wanny lub pod prysznic i wymyć go z zanieczyszczeń. Zimą, kiedy wychodzicie na spacer, posmaruj mu spód łapek wazeliną. Dzięki temu pies nie będzie odczuwać dyskomfortu chodząc po soli posypanej na drogach i nie naniesie jej później do domu.

foto. Pixabay

Meble dla domu

Najlepiej wybrać meble i podłogę wykonane z ciemnych materiałów. To jest bardzo praktycznie, ponieważ meble koloru gorzkiej czekolady i odcieni brązu ukryją plamy od mokrego nosa czy ślady po ogonie psa.

Kącik do jedzenia

Kącik na miski musi być zorganizowany tam, gdzie podłoże jest łatwe do sprzątania. Najlepiej, żeby to było miejsce, gdzie podłoga jest wyłożona płytkami. Do tego pod miski można specjalnie podłożyć specjalną podkładkę.

Pamiętaj o czesaniu

Jeżeli chcesz zmniejszyć ilość sierści w domu, musisz pamiętać o regularnym czesaniu naszego czworonożnego przyjaciela. Dzięki temu zachowasz meble, dywany i podłogi w czystości.

foto. Pixabay

Kanapę również należy czyścić!

Właściciele psów wiedzą, jak ciężko oczyszcić miękkie, tapicerowane meble. My jednak mamy na to sposób! Załóż lateksowe rękawiczki i przetrzyj ręką kanapę czy fotel. Sierść zostanie na rękawiczce, którą potem wystarczy opłukać i powtórzyć zabieg. Warto także założyć narzuty na miękkie meble i wyprać je, kiedy będzie taka potrzeba.

Co zrobić, gdy pojawią się plamy?

Krem do golenia świetnie usuwa plamy organiczne. Nanieś niewielką ilość kremu na zabrudzoną powierzchnię i zostaw na kilku minut, po czym spłucz ciepłą wodą.

Przygotuj się na najgorsze

Musimy być gotowe na ekstremalne sprzątanie. Lepiej z góry kupić specjalne środki, które pomogą Ci usunąć plamy z jakiejkolwiek powierzchnie i w ten sposób ubezpieczyć się na ewentualne sprzątanie.

Mamy nadzieję, że nasze porady ułatwią ci mieszkanie z psem. Masz jakieś własne sposoby na radzenie sobie z bałaganem w domu?

Wpis znaleziono dzięki:

- Czystość

- Wnętrza

- Sprzątanie