Jak zadbać o dobry nastrój w mieszkaniu za pomocą kolorów i dodatków?

Mieszkanie to Twój azyl i ostoja, w której powinieneś czuć się komfortowo. Istnieją proste tricki na to, w jakiś sposób urządzić pomieszczenia tak, aby sprzyjały osiągnięciu dobrego nastroju i radości.

Jak zadbać o dobry nastrój w mieszkaniu za pomocą kolorów i dodatków?

Sprawdź, w jaki sposób wykorzystać kolory i dodatki, aby stworzyć w domu wymarzoną atmosferę.

Jak kolory wpływają na Twój nastrój?

Otaczające Cię kolory to jeden z najważniejszych czynników wpływających na Twój nastrój. Istnieje nawet dziedzina wiedzy nazywana chromaterapią, która pokazuje, w jaki sposób wykorzystać kolory do wpływania na nastrój. Warto skorzystać z jej zasad i zastosować je podczas urządzania wnętrz.

Kolor żółty uznawany jest za jeden z najbardziej optymistycznych, pobudzających do działania i przyjaznych. Warto wykorzystać go w aranżacji domowych gabinetów, ponieważ wpływa pozytywnie na koncentrację i efektywność. Innym, równie energetyzującym kolorem jest pomarańczowy, który doskonale sprawdzi się w kuchni, jadalni oraz pokoju dziennym.

Kolor niebieski bardzo często wymieniany jest jako ulubiony przez wiele osób. Symbolizuje on spokój i harmonię, ma także działanie uspokajające i kojące. Doskonale sprawdza się zarówno jako kolor ścian, np. w pokoju dziecięcym, ale także jako odcień tapicerki sofy w salonie lub kolor dodatków, takich jak dywan lub zasłony. Niezwykle popularny w stylu marynarskim, świetnie prezentuje się w pokojach dziennych.

Jak zadbać o dobry nastrój w mieszkaniu za pomocą kolorów i dodatków?

Kolor biały jest obecnie bardzo modny, głównie za sprawą stylu skandynawskiego, ale także prowansalskiego. Białe ściany, meble oraz tekstylia kojarzą się z czystością i niewinnością, wprowadzając w dobry nastrój. Biel uznawana jest za kolor, który łagodzi stres i daje poczucie swobody, wpływa także pozytywnie na kreatywności i pomaga otworzyć umysł na nowe idee.

Jak zadbać o dobry nastrój w mieszkaniu za pomocą kolorów i dodatków?

Dodatki do wnętrz, które dodają wnętrzom radości

Poza kolorami, które mają niebagatelny wpływ na Twój nastrój, warto zadbać o dekoracje do domu, które także pomogą wprowadzić klimat radości do mieszkania. Pamiętaj, że jednym z najważniejszych elementów wpływających na nastrój, jest odpowiednie oświetlenie. Brak światła sprawia, że jesteśmy apatyczni i senni, więc w aranżacji salonu czy też sypialni warto wykorzystać lampy, które doświetlą pomieszczenie, zawłaszcza wieczorami i zimową pora, kiedy nie możemy liczyć na wystarczająca ilość promieni słonecznych. W tej roli sprawdzą się lampy podłogowe oraz sufitowe.

Jak zadbać o dobry nastrój w mieszkaniu za pomocą kolorów i dodatków?

Przyjazną atmosferę w pomieszczeniach bez wątpienia kreują wazony z żywymi kwiatami, a także sztuczne kwiaty, ustawione na stole jadalnianym, stoliku kawowym lub regale. Kwiaty nie tylko ożywiają wnętrze, ale także stanowią ciekawy akcent kolorystyczny, tak ważny dla zachowania dobrego nastroju.
Wybierając dekoracje do wnętrza, w którym chcesz się poczuć przytulnie i radośnie, z pewnością warto sięgnąć po poduszki. Poduszki dekoracyjne nadają wnętrzom domowego charakteru, wprowadzają element przytulności. Poduszki ozdobne można wykorzystać w salonie lub w sypialni, a także w pokoju dziecięcym: zależnie od tego, jaki wzór wybierzesz. W przytulnym pokoju powinien znaleźć się także miękki dywan w kolorze współgrającym z aranżacją wnętrza. W salonie warto wybierać dywany utrzymane w tej samej gamie kolorystycznej co obicie sofy, decydując się jednak na odcień o ton jaśniejszy lub ciemniejszy. Taki zabieg zapewnia spójność kolorystyczną i harmonię we wnętrzu, ale pozwala uniknąć nudy.

Jak zadbać o dobry nastrój w mieszkaniu za pomocą kolorów i dodatków?

Za nastrój w pomieszczeniach odpowiadają kolory i dodatki, ale jeżeli chcesz dobrze się czuć w swoim mieszkaniu, zadbaj także o to, aby pojawiły się w nim indywidualne dodatki, które kojarzą Ci się pozytywnie. Ostatnio przeczytane książki, ramki ze zdjęciami z wakacji, ulubiony kubek: to wszystko z pewnością sprawi, ze w każdym pomieszczeniu poczujesz się jak u siebie.