Jak zadbać o ubranie podczas podróży? Żelazko Maestro

Od kilku lat stawiamy nacisk na dbałość naszych ubrań. Stosujemy coraz to lepsze proszki i płyny do prania. Jednakże, aby ubranie posłużyło na dłużej pamiętajcie o właściwym prasowaniu. Jak prasować len, a jak jedwab?

zelazko podrozne w dobrej cenie

Od kilku lat stawiamy nacisk na dbałość naszych ubrań. Stosujemy coraz to lepsze proszki i płyny do prania. Jednakże, aby ubranie posłużyło na dłużej pamiętajcie o właściwym prasowaniu. Jak prasować len, a jak jedwab?

Aby nie zniszczyć tkaniny, należy dobrać właściwą temperaturę prasowania do ubrania. Drogie ekskluzywne materiały, nadruki i wyszukane zdobienia możemy w bardzo prosty sposób zniszczyć.

Od czego należy zacząć?

Od zakupienia dobrego sprzętu do prasowania,. Najlepszym jest żelazko podróżne, wyposażone w tzw. stopę, nie przywierającą do tkaniny. Najwięksi producenci odzieży zalecają prasowanie używając pary, ponieważ jest ono nieszkodliwe dla tkanin a dodatkowo dodaje im świeżego wyglądu.

Kolejny krok to przeczytanie metki, bo tam znajdziemy temperaturę prasowania. Gdy boimy się, że tkanina jest delikatna, a temperatura za wysoka, sprawdźmy czubkiem żelazka na podszewce lub na wewnętrznej stronie czy nie przywiera do tkaniny.

Aby ułatwić prasowanie użyjmy spryskiwaczy. Pamiętajcie jednak, aby strumień nie był zbyt obfity, bo może pozostawić smugi. Najlepiej używać do prasowania wody destylowanej lub odpowiednich płynów. Nie używajcie wody z kranu, bo osadzający się w wnętrzu kamień zapycha otworki spryskiwaczy.

Czy jest sposób na prasowanie?

Najlepiej kierować żelazkiem wzdłuż włókien. Ten sposób sprawia, że dzianina się nie rozciąga.

Ważna zasada: Nie naciskajcie zbyt mocno na żelazko, bo to naprawdę nie poprawi jakości prasowania, a jedynie upycha tkaninę.

Po uprasowanie rozwieście ubranie na suszarce, aby odparowała wilgoć.

Jak prasować ubrania?

Len to trudny materiał do prasowania. Prasuj w temperaturze 220 st. C.
Jest pewien sposób na len; włóż go na pół godziny do zamrażarki i potem wyprasuj.

Dżins prasuj używając spryskiwaczy. Aby materiał nie błyszczał się zastosuj wilgotną ściereczkę lub gazę. Właściwa temperatura dla dżinsu to 220 st. C).

Jedwab wymaga niższej temperatury prasowania. Wynosi ona 130 st. C. Aby zabezpieczyć tkaninę przed przywarciem prasuj przez pergaminowy papierek.

Czy kolor ubrań ma znaczenie podczas prasowania?

Pamiętajcie o tym pracując bawełniane t-sherty. Jasne tkaniny prasujemy na prawej stronie, zaś ciemne zawsze po lewej. Właściwa temperatura to 180 st. C.

Jeśli ubrania zdobione są naszywkami, cekinami, czy tłoczonymi napisami zawsze prasujcie po lewej stronie. Nie stopią się wtedy!

zelazko podrozne w dobrej cenie

Polecamy Żelazko podróżne firmy Maestro

Rożne tryby robocze: prasowanie na sucho, na mokro, odprasowywanie parą
Stopa: ceramiczna powłoka
Zabezpieczenie przed przegrzaniem
Kolory: biały korpus z niebieskimi lub zielonymi wstawkami
Nowoczesny design
Dodatkowa funkcja pary zapewni szybkie zwilżenie materiału, a tym samym łatwe rozprasowanie zagnieceń

Spryskiwacz wody umożliwiający skierowanie niewielkiego strumienia wody w określone miejsce na materiale, dzięki temu będzie się lepiej prasowało

Blokada kapania, która zapobiega wyciekaniu wody i chroni tkaninę przed zabrudzeniem

Funkcja samooczyszczenia, która pomoże Ci utrzymać stopę żelazka w idealnej czystości.

Pojemność zbiornika: 250 ml
Zasilanie: 220-240 V, 50 Hz, Moc: 1200 W

Gwarancja 2 lata.