Jesienna dieta na płaski brzuch – te produkty pomogą!

Jesienna dieta na płaski brzuch – dzięki tym produktom możesz osiągnąć świetne efekty Oponka na brzuchu nie daje Ci spokoju?Jesienna dieta

Jesienna dieta na płaski brzuch – dzięki tym produktom możesz osiągnąć świetne efekty

Stosujesz wymyślne diety, a mimo to wciąż nie możesz pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha? Być może źle podchodzisz do tematu. Okazuje się natomiast, że dieta na płaski brzuch wcale nie musi być skomplikowana. Nie oznacza to jednak, że osiągnięcie wymarzonych efektów jest proste. Zatem co jeść, żeby mieć płaski brzuch?

Dieta odchudzająca – brzuch to nie wszystko

Jeśli chcesz przeprowadzić skuteczne odchudzanie brzucha, tak naprawdę powinieneś zdecydować się na ogólne odchudzanie całego ciała. Nie ma bowiem sposobu, aby pozbyć się tkanki tłuszczowej tylko z brzucha. To, w którym miejscu ciała w pierwszej kolejności i w największym stopniu gromadzi się tłuszcz, jest kwestią bardzo indywidualną. U niektórych będzie to brzuch, a u innych biodra lub szyja. Dlatego też nawet osoby, które nie zmagają się z nadwagą, mogą mieć problem z oponką na brzuchu.

”Nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej na brzuchu nie jest problemem, z którym poradzimy sobie miejscowo. Aby mieć płaski brzuch, trzeba zadbać o odpowiednią dietę, trening całego ciała i zmianę stylu życia. Oznacza to, że nawet jeśli masz chude ręce i uda, a tkanka tłuszczowa odkłada się w Twoim przypadku przede wszystkim na brzuchu, to odpowiedzią na Twoje potrzeby będzie odchudzanie. Nie jesteśmy w stanie pozbyć się tkanki tłuszczowej z żadnej części ciała w inny sposób, niż zmniejszając kaloryczność diety. Jeśli martwisz się, że ucierpi na tym reszta Twojej sylwetki, to jest to idealny moment, aby zmobilizować się także do odpowiedniego treningu na siłowni – delikatne zwiększenie masy mięśniowej przy ogólnym zmniejszeniu tkanki tłuszczowej w organizmie przyczyni się do poprawy proporcji sylwetki”. – wyjaśnia dietetyk kliniczny Michał Wrzosek.

Dieta na szczupły brzuch – ważna jest ilość i jakość

Jeśli chcesz się odchudzić, powinnaś wprowadzić dietę o ujemnym bilansie kalorycznym. Innymi słowy, dzienne zużycie energii powinno być o ok. 15% wyższe niż ilość energii dostarczonej do organizmu w ciągu dnia. Ważne jest przy tym, aby dieta na płaski brzuch była bogata we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. W przeciwnym wypadku szybko odczujesz wyczerpanie, które po pierwsze zniechęci Cię do przestrzegania diety odchudzającej brzuch, a po drugie będzie to po prostu niebezpieczne dla Twojego zdrowia.

Dieta na szczupły brzuch bogata w warzywa i owoce

Specjaliści są zgodni co do tego, że każda dieta na płaski brzuch powinna opierać się na warzywach i owocach. Dostarczają one licznych składników odżywczych oraz pozwalają się najeść, jednocześnie nie powodując odkładania tkanki tłuszczowej. Produkty te posiadają bowiem niewiele kalorii. Według wskazań fachowców warzywa powinno się jeść co najmniej 3 razy dziennie, podczas gdy owoce wystarczy spożywać raz w ciągu dnia.

Co wspomaga odchudzanie brzucha – błonnik jako niezbędny składnik diety

Jeśli dieta na szczupły brzuch ma być skuteczna, w zasadzie koniecznością jest wprowadzenie do niej błonnika. Powoduje on uczucie sytości, powstrzymując przed najadaniem się, jak również wspiera pracę układu pokarmowego. Ponadto błonnik obniża indeks glikemiczny. Składnik ten zawiera się m.in. w pieczywie razowym, makaronie pełnoziarnistym i w kaszy gruboziarnistej. Ponadto zawiera się również w nasionach roślin strączkowych. Warto mieć na uwadze, że osoby przyzwyczajone do spożywania błonnika mogą początkowo reagować na niego drobnymi problemami gastrycznymi. Niemniej jednak z czasem dolegliwości powinny całkowicie ustąpić.