Kiedy w końcu ten rozwód? Związek z mężczyzną w separacji

Nie jest łatwo być z mężczyzną, w którego życiu nadal obecna jest żona, nawet jeśli łączą ich już tylko formalności. Co powinnaś zrobić, gdy facet ociąga się z rozwodem?

Kiedy w końcu ten rozwód? Związek z mężczyzną w separacji

Związek z mężczyzną w separacji to zawsze pewne zagrożenie – mimo zapewnień partnera o rychłym rozwodzie, nigdy do końca nie wiadomo kiedy i, co najbardziej niepokojące, czy na pewno facet rozstanie się z żoną na dobre. W sytuacji gdy dopełnienie formalności się przeciąga, zaczynasz się zastanawiać, czy nie żyjesz w ułudzie. Czy powinnaś pospieszać partnera? A może lepiej odpuścić ten związek? Podpowiadamy, jak poradzić sobie w relacji z mężczyzną w separacji.

W oczekiwaniu na rozwód

Niby to nie romans, ale czujesz się, jakbyś była kimś trzecim, nie do końca chcianym i branym na poważnie. Nic dziwnego, w końcu jeżeli facet myśli o prawdziwym związku z Tobą, powinien zakończyć swoje małżeństwo jak najszybciej. Czasem jednak nie jest to takie proste.
Bardzo często pary nie decydują się na rozwód ze względu na dzieci. W takim przypadku dobrze jest zrozumieć partnera i dać mu czas na to, by oswoił on swoje pociechy z rozpadem związku rodziców. Napieranie na niego i poganianie z definitywnym zakończeniem małżeństwa mogłoby świadczyć o Twoim braku empatii i wyrozumiałości.
Co innego, jeśli facet ociąga się z rozwodem przez osobiste pobudki. Może się wymawiać żoną, ale zwykle prawda jest inna. Zastanów się, czy pragniesz mężczyzny, który boi się podjąć ostateczną decyzję. Jeśli nie, prędko uciekaj – im szybciej zakończysz tę relację, tym lepiej dla Ciebie.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rozwodach KLIKNIJ TUTAJ

Poznaj wersję drugiej strony

Gdy partner zwleka z rozwodem, na myśl przychodzą różne scenariusze. Niekiedy nawet zaczynasz wątpić w szczerość faceta, z którym jesteś. Pojawia się niepewność i podejrzenia, że być może jego małżeństwo dalej trwa, bo on i jego żona nadal coś do siebie czują. Jeśli tak, to raczej nie licz, że wyzna Ci to podczas szczerej rozmowy. Warto więc zasięgnąć języka u źródła. Poznaj wersję jego małżonki. Choć Twój partner może się wkurzyć, masz pełne prawo do tego, by usłyszeć zdanie drugiej strony – w końcu to Ty wciąż jesteś zwodzona perspektywą nieuchronnie zbliżającego się rozwodu, który jednak wcale nie nadchodzi. Być może więc jedynym wyjściem, by poznać prawdę, jest pogawędka z kobietą, której dotyczy całe zamieszanie. Możesz się dowiedzieć, że opóźnianie definitywnego rozstania to jej wina, ale niewykluczone, iż usłyszysz, że Twój partner i jego żona nadal się kochają i liczą na powrót do siebie.

Związek z mężczyzną w separacji – czy warto?

To zawsze najtrudniejsze pytanie. Czy powinnaś być z facetem, który nadal się nie rozwiódł? Przecież formalnie to żonaty mężczyzna. Czy to, że podobno nie sypia już z małżonką i że jej nie kocha, jest wystarczającym argumentem? Oczywiście sytuacja wyglądałaby inaczej, gdyby oficjalnie zamknął on poprzedni etap swojego życia. Właśnie dlatego możesz postawić mu ostateczne ultimatum: albo rozwód, albo wasze rozstanie. Postawienie sprawy jasno powinno pozwolić Ci zrozumieć, co tak naprawdę czuje do Ciebie (albo do swojej żony) partner.

EP