Jesienna Szafa – w co inwestować, żeby zawsze mieć się w co ubrać

Nie masz się w co ubrać? Postaw na minimalizm i jakość.

Jesienna Szafa – spotkanie w butiku LIya
Jesienna Szafa – spotkanie w butiku LIya

Za nami kolejne inspirujące spotkanie w butiku Liya. Tym razem klientki, które nas odwiedziły mogły spotkać się ze stylistką Iwoną Ryszkowską, modową ekspertką, główną stylistką i właścicielką marki Strefa Stylu Iwony Ryszkowskiej. Nasze panie dowiedziały się między innymi jak rozsądnie kupować ubrania, jak o nie dbać, jak ciekawie dobierać stylizacje, jakie kolory dobierać do swojej urody oraz jakie błędy najczęściej popełniamy na zakupach.

Kilka modowych nowinek na początek

Spotkanie podzielone było na kilka etapów, na początku nasza stylistka opowiedziała o trendach tego sezonu i w jakie fasony i materiały najlepiej się zaopatrzyć, aby służyły nam na długie lata. Dowiedziałyśmy się co to są ubrania typu basic, czyli podstawowa część naszej szafy, i że to one powinny stanowić 60%  naszej garderoby. Ubrania te powinny być klasykami w neutralnych kolorach, bywają droższe, ale za tym idzie również jakość. Iwona opowiadała również o przyjaciółkach każdej kobiety, między innymi o luźnych sukienkach w kolorze szarym lub czarnym, które można dopasować do każdej figury w zależności od dodatków i nosić je na wiele sposobów.

Wybierz swoje ubranie, a powiem Ci kim jesteś…

Kolejnym etapem naszego spotkania było małe ćwiczenie dla naszych klientek. Panie miały wybrać jedną rzecz z butiku Liya, którą chciałyby dostać pod choinkę i która najlepiej opisuje daną osobę. Podczas tego ćwiczenia stylistka chwaliła wybory i doradzała ciekawe stylizacje. Jedna z klientek wybrała, między innymi płaszcz wełniany z rękawami ze skóry z kolekcji On Stage. Jej uzasadnienie wyboru brzmiało: bo nietypowe połączenie, swobodny, nieobcisły krój i uniwersalny styl, zarówno do szpilek jak i adidasów.

Rozmowy o modzie i urodzie w cztery oczy

Ostatnią częścią spotkania były indywidualne konsultacje. Klientki przebierały się w ubrania, które wpadły im w oko, podpytywały Iwonę jak dobrze dobrać dżinsy, która stylizacja i kolory najlepiej pasują do ich sylwetek, itp.  Konsultowały również co wybierać, a czego unikać w sklepach. Potem odbywały się również nieformalne rozmowy o torebkach, butach, jak często powinniśmy wymieniać garderobę, że wyrzucanie nieużywanych czy zniszczonych ubrań jest bardzo oczyszczające dla każdej z nas. Panie usłyszały wiele cennych rad, jak dobierać dodatki do stylizacji, jaką bieliznę wybierać pod konkretne materiały i modele ubrań.Cenną uwagą była też sugestia a propos doboru akcesoriów zimowych, czyli czapka, szalik i rękawiczki nie muszą być tego samego koloru, ważne żeby ze sobą współgrały.

Nasza stylistka udzieliła wielu bardzo praktycznych porad i sprawiła, że każda z pań dowiedziała się jak ze swojego wyglądu uczynić atut i czuć się atrakcyjnie nawet w zwykłych dżinsach. Pokazywała wiele zestawień, które można śmiało łączyć ze sobą. Dzięki niej koszula, obok której przechodziłyśmy obojętnie, nabrała nowego wyglądu i charakteru, a sukienka, na którą nigdy nie zdecydowałaby się jedna z goszczących pań, nagle stała się jej ulubioną.  

Butik Liya klientki opuściły pełne inspiracji i wiedzy na temat gospodarowania swojej garderobianej przestrzeni. Z większą świadomością będą teraz dokonywały zakupów i na pewno od teraz wyjście na zakupy nie będzie kojarzyło się z udręką.

Wpis znaleziono dzięki:

- Butik Liya

- Stylistka Iwona Ryszkowska

- Minimalizm w modzie