Uroczysta Gala Polka – miejsce, które jednoczy Kobiety

,,Dla Was tworzymy wydarzenia, w których możecie uczestniczyć. Wspieramy, motywujemy, działamy.'' Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy patronem medialnym tego wspaniałego wydarzenia. Co nas czeka?

Uroczysta Gala Polka - miejsce, które jednoczy Kobiety

,,Reprezentujemy społeczność halo! Kobiety!, która od ponad roku działa w przestrzeni publicznej poprzez pomoc, wsparcie, motywację oraz wydarzenia kierowane do kobiet. To z myślą o kobietach powstała przestrzeń zapewniająca silną strukturę wsparcia i rozwoju, w której kobiety stają się dla siebie ważne, co jest ogromnie istotne w podjęciu walki o siebie dla siebie. To kobiety stają się energią, której wzajemnie potrzebują, by ruszyć z miejsca, gdziekolwiek by nie były.” – mówią organizatorki uroczystej Gali Polka. W dalszej części inicjatorki przedsięwzięcia podzieliły się z nami pomysłami, jak i swoją misją, która jest dla nich niezwykle ważna.

Czym jest inicjatywa Polka?

Ostatni rok naszych działań na rzecz kobiet pokazał nam, jak bardzo ważną rolę spełniłyśmy, tworząc społeczność ponad podziałami ofiarującą kobietom uważność, wsparcie i motywację do działania. Pokazał też, jak istotne jest zatrzymanie się po drodze życia, by udzielić pomocy drugiej kobiecie znajdującej się w kryzysie, mimo że przecież każda z nas ma swoje życie, pracę i problemy. Widząc skalę potrzeb kobiet, jak bardzo są chłonne wsparcia poprzez słowo lub czyn, stwierdziłyśmy, że jest ich tysiące, a chcących wesprzeć tak zwyczajnie z potrzeby serca, jest znacznie mniej.

Uroczysta Gala Polka - miejsce, które jednoczy Kobiety
Uroczysta Gala Polka – miejsce, które jednoczy Kobiety

Kobiety kobietom

Postanowiłyśmy wyjść z inicjatywą do tych właśnie kobiet, które zatrzymują się, by udzielić wsparcia, dzieląc się swoim cennym czasem pomiędzy rodziną, pracą a wsparciem często czasochłonnym. Tak powstał pomysł wydarzenia, do którego przygotowania rozpoczęłyśmy w ubiegłym roku, kierując nominacje do kobiet działających w przestrzeni publicznej, które nas zainspirowały swoją determinacją oraz działaniem, w tym, co potrafią robić najlepiej, będąc jednocześnie wsparciem dla tysięcy kobiet. W każdym miesiącu tego roku, w uznaniu za działalność na rzecz kobiet, przyznajemy jedną nominację wyjątkowej kobiecie. Wszystkie wybrane Panie, spotkają się na gali wydarzenia, gdzie zostaną nagrodzone statuetką ,,POLKA”. Nominacja, nie niesie za sobą żadnych kosztów i nie ma formy plebiscytu. Tutaj nominacja idzie w parze z otrzymaniem statuetki.

Cel inicjatywy Polka

Nasze wydarzenie ma na celu pokazanie światu, że my kobiety mamy siłę sprawczą, a gdy połączymy siły, możemy zmieniać świat na lepszy poprzez wsparcie drugiego człowieka. Chcemy pokazać i uhonorować kobiety, które mają wspólny mianownik w kodzie DNA, jakim jest chęć niesienia pomocy, zrobienia czegoś wyjątkowego dla kobiet w przestrzeni, jakiej działają, tworząc projekty niosące wsparcie, a niejednokrotnie ratujące życie.

Kiedy i gdzie?

Planujemy, aby wydarzenie miało charakter cykliczny. Finał pierwszej edycji odbędzie się 25 marca br., w Mikołajkach. Na miejsce gali został wybrany Hotel Robert’s Port**** Lake Resort & SPA, gdzie w gronie rodzin nominowanych kobiet, zaproszonych gości i mediów odbędzie się uroczyste wręczenie statuetek. Podczas gali odbędzie się inauguracja Fundacji halo! Kobiety! oraz premiera książki Prezeski Fundacji Mai Antosik.