Jak utrzymać związek na odległość?

Utrzymanie relacji na odległość to wyzwanie, któremu potrafi sprostać niewiele par. W taki związek trzeba włożyć bardzo dużo pracy.

Jak utrzymać związek na odległość?

Podpowiemy Ci kilka wskazówek na to, jak przetrwać tą próbę i cieszyć się udaną relacją przez lata.

Szczerość i zaufanie

Nie bez powodu umieszczamy szczerość i zaufanie na szczycie naszej listy. To podstawa każdego udanego związku. Postaraj się już na początku relacji niczego nie ukrywać przed swoim partnerem. Dzięki temu będziecie spokojni o swój związek, nawet jeśli będzie daleko od siebie.

Jeśli coś Cię niepokoi lub denerwuje, warto powiedzieć o tym partnerowi. Kiedy robisz złą minę do złej gry, druga strona szybko wyczuje, że nie mówisz wszystkiego. Nie bój się, że popsujesz humor partnerowi, tylko dziel się swoimi przemyśleniami oraz codziennymi wydarzeniami. Takie rozmowy są oczyszczające, pozwalają uwolnić się od stresu i niepotrzebnego napięcia.

Praca nad komunikacją

Jeśli chcesz utrzymać związek na odległość, wspólnie z partnerem powinniście nieustannie pracować nad komunikacją. Na szczęście obecnie dostępna technologia znacznie ułatwia sprawę. Możesz korzystać z telefonu, poczty mailowej, a przede wszystkim różnych komunikatorów. Warto wykorzystać szansę i jak najczęściej rozmawiać z opcją video.

Polecamy Wam ustalić wspólne zasady komunikacji. Rozmowa powinna odbywać się w czasie dogodnym dla obojga partnerów. Nikt nie może Wam przeszkadzać. Główna zasada to nie robić nic na siłę i cieszyć się nawet z krótkiego kontaktu. Próbujcie jak najczęściej wysyłać sobie romantyczne wiadomości tekstowe.

Pracujcie nad tym, żeby jasno komunikować swoje potrzeby oraz to, że coś w relacji Wam nie pasuje. Jeśli coś się nie układa, spróbujcie nie obwiniać się nawzajem, tylko poszukać rozwiązania trudnej sytuacji. Obrażanie się na siebie i ciche dni również nie prowadzą do niczego dobrego.

Częste odwiedziny

Wspomnieliśmy już wcześniej, że relacja na odległość to ciężka praca. Najprostszy sposób, aby ułatwić sobie zadanie to planować jak najczęstsze spotkania. Pary często mają problem z dostosowaniem grafików, szczególnie jeśli są zapracowani. Pamiętaj, że trwały związek wymaga od Ciebie poświęceń. Obie osoby w związku muszą być gotowe na pewne ustępstwa, jeśli chcą zbudować coś trwałego.

Podczas odwiedzin poświęcaj jak najwięcej czasu drugiej połówce. Nie traćcie czasu na kłótnie i postarajcie się jak najbardziej nacieszyć sobą. Wykorzystajcie spotkania na podsycanie namiętności w związku.

Nauczcie się czerpać radość z życia

Jeśli chcesz, aby związek był udany, musisz zadbać o wszystkie sfery Twojego życia. Nie czekaj wiecznie na telefon partnera i nie żyj tylko jego życiem. Znajdź pracę, którą lubisz i spotykaj się ze znajomymi. Wychodź wieczorem do kina i teatru. Poszukaj również ciekawego hobby. Musisz czerpać radość z życia, bo ciągła tęsknota za partnerem i zamartwianie się nie prowadzą do niczego dobrego.

Pamiętaj, że jeśli jesteś szczęśliwy, Twój partner również będzie o Ciebie spokojniejszy. Szukaj sposobów na przetrwanie rozłąki, a jednocześnie zachowanie wierności. Koniecznie zadbaj również o sferę intymną na przykład kupując mu męski gadżet.

Poznajcie siebie nawzajem

Poświęć czas, żeby poznać potrzeby i preferencje swojego partnera. Dowiedz się, co sprawia mu radość i jak najczęściej sprawiaj mu małe przyjemności. Czasami proste kwiaty z liścikiem mogą poprawić humor Twojej partnerce na cały dzień. Obserwuj także, co denerwuje Twoją drugą połówkę i staraj się unikać takich sytuacji. Jeśli Twój partner nie lubi jak przez cały dzień nie dajesz znaku życia, znajdź chociaż kilka minut w ciągu dnia, aby wysłać krótką wiadomość. Daj znać drugiej osobie, że ją kochasz i o niej myślisz. Takie małe gesty potrafią zbudować bardzo trwały związek.

Zaskakujcie się

Nie pozwólcie, aby rutyna zniszczyła Wasz związek. Wysyłajcie do siebie paczki bez uprzedzenia. Możesz wrzucić tam swoje ulubione słodycze lub dołączyć romantyczny, ręcznie napisany list. Wszystko, co wywoła uśmiech na twarzy Twojego partnera jest wskazane.

Możesz wziąć jeden dzień wolnego w pracy i pojechać do ukochanej! Zaskocz ją i zorganizuj randkę z zaskoczenia. Zabierz wybrankę do jej ulubionej restauracji. Taka niespodzianka poprawi Wam humor i pomoże nacieszyć się sobą.

Optymizm

Niewiele par wytrzymuje rozłąkę, ale wszystko zależy od Waszego nastawienia i motywacji. Jeśli z góry zakładacie, że związek na odległość jest ponad Wasze siły, to szanse na utrzymanie relacji drastycznie maleją. Jeśli podejdziecie do sprawy z optymizmem i chęcią pracy nad związkiem, Wasze szanse są bardzo duże. Zaangażowanie obu stron szybko procentuje.

Warto potraktować związek na odległość jako próbę dla Waszej relacji. Jeśli przetrwacie rozłąkę, już nic nie stanie Wam na drodze do szczęścia!