Jurek Owsiak i Endo dla Orkiestry

Dyrygent WOŚP debiutuje w modzie i zamienia batutę na kredki Już 8 grudnia pojawiła się specjalna kolekcja koszulek Endo, zaprojektowana przez Jurka Owsiaka. Całkowity zysk ze sprzedaży limitowanej kolekcji zasili Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i jej tegoroczny cel – nefrologię i urologię dziecięcą.

Rysowanie to moja pasja, tym zajmuję się od lat –- mówi Jurek Owsiak. Czasami jednak traktuję to profesjonalnie, zwłaszcza, gdy wykonuję różne projekty, które są później motywem przewodnim Finałów WOŚP czy Przystanków Woodstock. Ale, co podkreślam, nie jestem człowiekiem, który szkolił się w tym zakresie.

Projekty dla Endo powstawały podczas oglądania telewizji – Te moje rysunki to takie typowe „maziaje”. Robię je, kiedy rozmawiam, słucham, mówię. Zarysowuję wszelkie wolne skrawki papieru i robię to nawet na ważnych dokumentach dotyczących mojej firmy, czy moich działań w Fundacji. Uwielbiam wszelkiego rodzaju dziwolągi, „krowopiesy” i przyjazne nam dziwnoludy – dodaje Jurek – Lubię sobie dopisywać do tych kresek monologi i robić z nich moich rysunkowych przyjaciół.   Jurek Owsiak podkreśla, że tegoroczna Orkiestra gra między innymi dla dzieci z chorobami nerek. Potrzebujemy precyzyjnego sprzętu urologicznego, bo wczesne rozpoznanie już u noworodków i najmniejszych dzieci to szybka decyzja o rozpoczęciu odpowiedniego leczenia.A to ma decydujący wpływ na przyszłe losy dzieci i dorosłych.
Cieszę się, że Jurek odkrywa swój talent właśnie z nami – mówi Aneta Kołaszewska z Endo – odważnie przyjął wyzwanie, a efekt przeszedł nasze oczekiwania. Jestem pewna, że koszulki spodobają się dzieciom i ich rodzicom
i wspólnie wesprzemy tegoroczną Orkiestrę.   Projektowanie koszulek to stała akcja Endo z serii „’Odkrywamy talenty”, gdzie znane osoby projektują koszulki na rzecz organizacji charytatywnych. Do tej pory Endo odkryło talent Szymona Majewskiego i Kayah.
Trzy wzory kolorowych koszulek dla dzieci i rodziców zaprojektowane przez Jurka Owsiaka będzie można kupić od
8 grudnia. Do końca stycznia koszulki będą dostępne wyłącznie w sklepie internetowym Endo http://www.endo.pl
w cenie 39,90 (dla dzieci) i 59,90 (dla dorosłych).

O Fundacji WOŚP

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem Polaków organizacja pozarządowa, a także najsilniejsza polska marka (wg badań BAV – BrandAsset Valuator agencji Young & Rubicam Brands).

WOŚP powstała w 1993 roku. Jej celem jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Swój cel Fundacja realizuje przede wszystkim poprzez zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali dziecięcych. Dziś sprzęt zakupiony przez Fundację WOŚP (jego wartość wynosi ponad 110 mln dolarów amerykańskich) stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia polskiej medycyny dziecięcej.

Fundacja prowadzi i w pełni finansuje pięć całorocznych ogólnopolskich programów medycznych, które uzyskały szerokie uznanie wśród światowych specjalistów medycyny dziecięcej, wśród nich:

* Program powszechnych przesiewowych badań słuchu,
* Program leczenia i zapobiegania retinopatii wcześniaków,
* Program nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków Infant Flow,
* Program leczenia dzieci osobistymi pompami insulinowymi,
* Narodowy program wczesnej diagnostyki onkologicznej dzieci,

W ramach działalności edukacyjnej Orkiestra prowadzi i w całości finansuje ogólnopolski program „Ratujemy i Uczymy Ratować”, którego celem jest powszechne nauczanie pierwszej pomocy w szkołach podstawowych.
W podziękowaniu za styczniową zbiórkę pieniędzy WOŚP organizuje od 1995 r. największy w Polsce i najpiękniejszy na świecie festiwal rockowy – Przystanek Woodstock. Prezesem Zarządu Fundacji jest Jurek Owsiak – pomysłodawca, założyciel i – po dziś dzień – wolontariusz Orkiestry.O Endo

Endo to marka z bogatą tradycją na rynku odzieżowym, która od lat tworzy oryginalne linie ubrań i dodatków dla dzieci i dorosłych.
Marka kontynuuje najlepsze tradycje łączenia sztuki z użytecznością. Zaangażowanie artystów, którzy stale użyczają Endo swojego talentu gwarantuje wyjątkowość wszystkich ubranek i dodatków. Zabawne rysunki i wieloznaczne podpisy to niebanalne dialogi obrazu z tekstem i zarazem swoista rozmowa pomiędzy dorosłymi i dziećmi.

Ideą marki jest bycie razem – dorosłych i dzieci. To mnóstwo pomysłów i sposobów, jak lepiej i pełniej wykorzystać wspólny czas. Z myślą o tym Endo skupia się na rzeczach najprostszych i zarazem najważniejszych. Bo przecież wspólne bycie razem składa się z chwil wyjątkowych, i tych zupełnie zwyczajnych. Światy Endo odzwierciedlają te codzienne momenty – poranne ubieranie się, rodzinne gotowanie obiadu, wiosenne prace w ogródku, zimowe dokarmianie ptaków, przedstawienie w domowym teatrzyku, wieczorna kąpiel, czy czułe układanie do snu.