Już wkrótce 100. rocznica urodzin Jeremiego Przybory!

Mija właśnie 100. rocznica urodzin słynnego Pana B. – autora Kabaretu Starszych Panów i dziesiątek innych programów radiowych i telewizyjnych. Z tej wyjątkowej okazji, w przeddzień wielkiej rocznicy, 11 grudnia 2015 roku do księgarń trafią Jeremiego Przybory "Dzieła (niemal) wszystkie".

Już wkrótce 100. rocznica urodzin Jeremiego Przybory!
Już wkrótce 100. rocznica urodzin Jeremiego Przybory!

Liczący ponad 1100 stron tom gromadzi teksty Kabaretu Starszych Panów, niezliczone piosenki, które trzeba znać: Bo we mnie jest seks, Addio, pomidory!, Już kąpiesz się nie dla mnie, arcydzieła i arcydziełka oraz wyjątkowe perełki – utwory nigdy wcześniej nie publikowane.

Przybora to przecież klasyk – tak rekomendowała twórczość Starszego Pana Wisława Szymborska. Za mistrza polszczyzny uważają go Wojciech Młynarski i prof. Jan Miodek. Zebrane po raz pierwszy dzieła Mistrza zilustrowali wybitni polscy graficy: Bohdan Butenko, Jacek Gawłowski i Ewa Stiasny.

Takiej książki nie można przegapić!

Przybora jest dobry na wszystko!

Mistrz Jeremi Przybora: wytworny Pan B z Kabaretu Starszych Panów, poeta, pisarz, aktor, człowiek historia (Polskiego Radia i Telewizji). Jego wyobraźnia w czasach PRL-u przenosiła Polaków do świata równoległego, świata życzliwości i ciepłych barw, a dziś zachwyt wzbudza jej poetycki rozmach, niepowtarzalne poczucie humoru i purnonsensowy charakterek.

Przybora do wszystkiego jest niezawodny w skutkach!

Przybora do wszystkiego – do domu i ogródka!

Na zimę i na lato, do miasta i na wieś!

Przybora za opłatą korzyści może nieść!